"Турецький потік" забуксував: у Стамбулі беруть "Газпром" змором, вибиваючи знижки

Російський газовий монополіст "Газпром" так і не досяг успіху в переговорах з турецькою держкомпанією Botas щодо ціни на газ, що ставить під сумнів прогрес проекту "Турецький потік"
Depo.Гроші
5 травня 2015 10:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Коммерсантъ".

"Газпром" і Botas за три місяці переговорів погодили лише розмір знижки, але не змогли домовитися, до якого компоненту контрактної формули її застосовувати. Переговори вже півтора місяці в безвиході і кожна сторона сподівається взяти іншу змором. Botas зазнає втрат, сплачуючи за газ близько 370 дол. за 1 тис. куб. м, хоча ціни на європейському ринку на 100 дол. нижче.

Водночас після багатомісячних переговорів "Газпром" погодився дати знижки турецьким приватним компаніям, на які припадає більше третини імпорту російського газу. Дисконт складе приблизно 25% у першому кварталі і ще 15% у другому, і в травні ціна опуститься до рівня близько 260 дол. за 1 тис. кубометрів, це повинно дозволити російській компанії утримати свою частку на ринку.

Приватні турецькі імпортери газу Enerco Enerji, Bosphorus gas, Avrasya gaz, Shell, Bati Hatti, Akfel gas і Kibar Enerji після напружених переговорів все ж домоглися від "Газпрому" знижки. За словами джерел, тепер у першому кварталі ціна складе менше 300 дол. за 1 тис. куб. м, у другому кварталі - близько 260 дол. за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, що "Газпром" сподівається вже в 2019 році пустити по "Турецькому потоку" газ, який  зараз ЄС отримує транзитом через Україну