"Центренерго" планує закуповувати вугілля у неіснуючої шахти

Держкомпанія "Центренерго" підписала договір з фактично неіснуючою шахтою імені Кисельова в Донецькій області на покупку 1,2 мільйона тонн вугілля
Depo.Гроші
22 жовтня 2015 16:39
ФОТО: depo.ua

Про це пише depo.ua з посиланням на матеріал "Потопельний сезон. Порошенко та Яценюк ділять енергоринок" на "Економічній правді".

За даними "ЕП", нещодавно "Центренерго" попалося на договорі з фактично неіснуючою шахтою імені Кисельова в Донецькій області.

Як повідомляється в матеріалі, шахта ще в 2011 році була включена розпорядженням Кабміну №912-р в список збиткових вугледобувних підприємств, що підлягають ліквідації, і вже шостий рік працює в режимі водовідливу. Але це не завадило "Центренерго" закупити у неї 1,2 млн тонн вугілля.

"У Міненерго виправдовуються тим, що вже зробили відповідні висновки з подій: мовляв, договір з "Кисельова" підписував Ігор Балабанов, звільнений з посади голови "Центренерго" в перших числах вересня. Зараз енергокомпанію очолює Олег Коземко", - йдеться в матеріалі.

Якщо дивитися в корінь проблеми, то перетасовування кадрів нічого не змінить: шахта ім. Кисельова отримала право торгівлі енергоресурсами після того як була включена у відповідний список, формований Антитерористичним центром при СБУ.

А значить, "Центренерго" як було учасником вугільних скандалів, так і залишиться, пише автор.

До речі, таким чином, не тільки розкрадаються бюджетні гроші, а й побічно спонсору сепаратизм.

"Довести це практично неможливо, тому що в числі постачальників "Центренерго" завжди фігурують підприємства з реєстрацією на вільній від окупації території.

Але це лише видима частина айсберга: після розрахунків енергетиків з вуглевидобувники, останні переводять основну частину коштів структурам з "республіканської" реєстрацією, проводячи розрахунок під виглядом оплати за надані послуги з навантаження та транспортуванні", - йдеться у матеріалі.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші