"Центренерго" - єдина держкомпанія, яка показала прибуток у 269 млн грн

Державна енергогенеруюча компанія ПАТ "Центренерго" опублікувала результати фінансово-господарської діяльності
Depo.Гроші
25 квітня 2016 17:43
ФОТО: depo.ua

За результатами першого кварталу 2016 року вона отримала 269,9 млн гривень чистого прибутку.

Про це йдеться на офіційному сайті держкомпанії

У порівнянні з результатами аналогічного періоду 2015 року, компанія збільшила прибуток на 499,7 млн ​​гривень, або на 217% (І квартал 2015 року - збиток 229,9 млн гривень). Компанія збільшила на 1,3 млрд гривень, або на 101%, в порівнянні з 1 кварталом 2015 року, чистий дохід від реалізації виробленої продукції, "заробивши" 2,5 млрд гривень.

"У той час, коли лобісти приватних генеруючих компаній тиснуть на Мінпаливо та влада в цілому з вимогою необхідності дотацій і збільшення тарифів, держкомпанія "Центренерго" показує позитивні результати і прибуток. Це приклад для галузі і для відношення держави до держкомпаній в цілому. Не має значення форма власності компанії, важливий менеджмент. Хто і з якою метою працює!", - прокоментував експерт енергоринку Віталій Кропачов.

Нагадаємо раніше ЗМІ повідомляли, що ПАТ "Центренерго" очолив Олег Коземко, який замінив на цій посаді скандалу відомого Ігоря Балабанова.

Козенко прийняв в управління компанію в кінці вересня 2015 го року зі збитками понад 200 млн і недостатніми для проходження складного осінньо/зимового сезону запасами вугілля. Швидко заповнивши необхідні запаси енергоресурсів, він зміг вивести компанію в прибуток.

Валовий прибуток "Центренерго" в січні-березні склав 332,9 млн, тоді як за аналогічний період минулого року компанія показала валовий збиток в сумі 185,7 млн ​​гривень. Відповідна інформація розміщена в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).

Довідка: ПАТ "Центренерго" займається виробництвом продукції (теплової та електричної енергії), що в І кварталі склала 2 млрд 429 млн кВт/год і 123 тис Г/кал відповідно.

"Центренерго" експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7550 МВт. Державі в особі НАК "Енергетична компанія України" належить 78,3% акцій "Центренерго".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші