"Це питання №1". Гройсман очікує дострокової індексації зарплат і пенсій

Українська влада має на меті провести індексації доходів громадян раніше 1 грудня, як передбачено у державному бюджеті
Depo.Гроші
21 травня 2015 23:54
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі "5 каналу" сказав голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, повідомляє depo.ua.

"Ми всі на це націлені, і ми хочемо цього досягти, далі необхідно ретельно підійти до можливостей, оскільки якщо є такі можливості, ми повинні зробити це", - заявив він.

Гройсман наголосив на важливості індексації соцстандартів.

"Я можу вам сказати, що це питання номер один, коли ми зустрічаємося - президент, прем'єр, я як голова парламенту, коаліція, це питання номер один, тобто якість життя людей", - запевнив спікер.

За його словами, профільні комітети спільно з міністерствами почали працювати над тим, щоб знайти кошти для індексації доходів громадян.

Гройсман додав, що покращенню життя людей повинні сприяти структурні зміни в економіці.

Глава Верховної Ради також повідомив, що на сьогоднішній раді коаліції парламентарі разом з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністрами обговорювали питання індексації доходів і зниження тарифів на ЖКХ.

"Група, яку я створив своїм розпорядженням з перевірки достовірності тарифів, вона вже завершила свою роботу фактично, вже підготовлений звіт, який повинен бути проголосований комісією, далі цей звіт передаватиметься до парламенту і уряду", - зазначив спікер парламенту.

Нагадаємо, що 18 травня у Верховній Раді України лідер  фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко звинуватила уряд в роздмухуванні контрреволюції через небажання індексувати пенсії і зарплати.  На перерахунку соцстандартівнаполягає і фракція "Блок Петра Порошенка". Після цього прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд готовий шукати кошти на індесацію соцстандартів. Однак наступного дня в міністр соцполітики Павло Розенко заявив, що в уряду немає коштів на індексацію доходів громадян України раніше 1 грудня поточного року.

Востаннє мінімальна пенсія, мінімальна зарплата й прожитковий мінімум в Україні піднімалися 1 грудня 2013 року. Ці показники залишаються на рівні 1218 грн (прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна зарплата) і 949 грн (мінімальна пенсія).  Чергова індексація зарплат і пенсій, за чинним бюджетом, передбачена лише в грудні.