"Ще сало до долара прирівняйте". Яценюк обурений законом про валютні кредити

Сьогодні прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розкритикував прийнятий учора закон про реструктуризацію валютних кредитів і порадив парламенту "прирівняти ще сало до золота"
Depo.Гроші
3 липня 2015 16:24
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав на брифінгу, передає depo.ua.

"Є ще багато "цікавих" ідей. Можна гривню один до одного прирівняти до долара. Чи сало кілограм до кілограма золота. Або дозволити одразу після дитячого садка іти на пенсію. Це ж популярно буде", - зіронізував глава уряду.

Він закликав депутатів не займатись популізмом.

Нагадаємо, що вчора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроектумотивуючи це збитками від реструктуризації валютних кредитів у 100 млрд грн.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

Читайте також: Скандальний кредитний закон не вийде зі стін Ради