S&P: "Сбербанк Росії" увійшов в п’ятірку банків, які НБУ підтримає в першу чергу

У переліку Нацбанку України перебуває п'ять банків, які держава підтримуватиме в першу чергу: "ПриватБанк", "Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Промінвестбанк","Сбербанк Росії"
Depo.Гроші
14 травня 2015 10:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в аналітичній записці міжнародного рейтингового агентства Standard&Poor"s, пише depo.ua з посиланням на "ЛігаБізнесІнформ".

За прогнозами експертів, НБУ продовжить надавати підтримку ліквідності системоутворюючих банків, а також більшості банків середньої величини, що виконують регулятивні вимоги.

"В даний час в переліку НБУ знаходиться п'ять банків, які мають високу значимість для банківської системи, які, швидше за все, отримають підтримку ліквідності в першу чергу. Цей вибір визначений низкою критеріїв, включаючи ринкову частку за обсягом активів і роздрібних депозитів не менше 2%", - йдеться в повідомленні.

На думку аналітиків агентства, тільки платоспроможні банки, виконують застосовні пруденційні вимоги, мають право на одержання кредитів на рефінансування від НБУ, в той час як нестійкі, слабкі банки, що мають низьку значимість для банківського сектора, не отримають підтримки та будуть ліквідовані.

Мітки: НБУ, Банки