"Росатом" просить розблокувати зону вільної торгівлі з Україною

Російська державна корпорація з атомної енергії "Росатом" планує частково відновити роботу зону вільної торгівлі країн СНД і України
Depo.Гроші
4 травня 2016 13:59
ФОТО: depo.ua

Проект відповідного указу "Росатом" виніс на громадське обговорення, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Росія ввела мита на український продукт з 2016 року, у зв'язку з початком виконання економічної частини угоди про асоціацію України і Європейського Союзу.

На Росії пропонують звільнити від митних зборів ряд виробів з чорних металів, які використовуються для виробництва парогенераторів, реакторів й іншого обладнання атомних електростанцій.

"Збереження пільгової ставки ввізного мита вплине на фінансову стійкість вітчизняних (російських - ред.) підприємств атомної галузі в рамках діючих проектів зі спорудження АЕС, що вже в короткостроковій перспективі позначиться на наповнюваності федерального бюджету", - йдеться в пояснювальній записці до проекту акту.

"В іншому разі зростання витрат на виробництво обладнання для АЕС вже на поточному етапі складе в середньому понад 130 мільйонів рублів з кожного проекту спорудження АЕС, що призведе до можливого зриву строків поставки обладнання у разі пошуку заміни постачальників", - попереджає "Росатом".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші