"Приватбанк" і "Ощадбанк" можуть припинити виплачувати пенсії - ЗМІ

Більшість банків не зможуть взяти участь у новому конкурсі Мінфіну на право здійснювати бюджетні виплати через податкову заборгованість
Depo.Гроші
2 жовтня 2016 13:43
ФОТО: depo.ua

А за новими правилами такі фінансові установи до конкурсу не допускаються, повідомляє depo.ua з посиланням на ЛігаФінанси.

Кабмін затвердив нові критерії відбору уповноважених банків для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, пенсій і грошової допомоги. Якщо зараз таких установ чотири десятки, то після конкурсу залишиться ледь десяток.

"Так, за підрахунками Незалежної асоціації банків, новим вимогам Кабміну відповідають лише 14 банків", – заявив голова ради НАБУ Роман Шпек.

За оцінками видання, до конкурсу могли б допустити 14 банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк, Укрсоцбанк, УкрСиббанк, Альфа-банк, ПУМБ, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, банк "Південний", Кредобанк та Прокредит Банк.

Однак у постанові зазначено, що банки на момент проведення конкурсу не повинні мати заборгованості по сплаті податків і зборів.

За останніми даними Державної фіскальної служби, дев’ять банків з вище названих 14 мали податкову заборгованість на 21 вересня. Це найбільший у країні ПриватБанк, два державні банки (Ощадбанк і Укрексімбанк), "дочки" іноземних банків (Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, ОТП Банк, Кредобанк, Прокредит Банк), а також банк Південний. Щоб брати участь в конкурсі Мінфіну, їм доведеться заплатити всю свою податкову заборгованість, в тому числі, що оскаржується в судах.

Не було боргів тільки у 5 установ, які могли б брати участь у конкурсі Мінфіну: державного "Укргазбанку", "дочок" іноземних банків – Альфа-банку, Укрсиббанку, Креді Агріколь Банку, банку з національним капіталом – ПУМБ. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.