«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги

Польський економіст і політик, автор польської «шокової терапії» Лешек Бальцерович, який виступить консультантом при проведенні реформ в Україні, рекомендує скасувати пільги і збільшити пенсійний вік
«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги
«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

«Дві тези, які були підкреслені під час зустрічі Бальцеровича з Президентом України щодо реформування та змін у країні. По-перше, він зазначив, що ніколи не використовував термін «шокова терапія», це вже придумали для нього. Друга теза складається з двох ключових завдань, які необхідно зробити, - це державний бюджет має бути реалістичний, і дуже важливо - це скасування максимальної кількості соціальних пільг», - сказав Шимків.

«Друге, це пенсійна реформа і це важливо, оскільки в Польщі пенсійний вік збільшували, а не зменшували. У Польщі свого часу він був збільшений до 67 років, і це, за словами Бальцеровича, за рахунок таких змін зменшило навантаження на державний бюджет Польщі. Ось ті елементи, які пропонував пан Бальцерович», - сказав Шимків.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко запропонував Бальцеровичу приєднатися до процесу впровадження реформ в Україні. При цьому Шимків зазначив, що Бальцерович відмовився займати офіційні посади в Україні (обговорювалося питання призначення польського експерта радником), він буде виступати в якості консультанта при проведенні реформ в Україні.

«Це було мені озвучено ще у вересні, він не хотів би займати ніяких офіційних посад. Це його особиста позиція», - сказав Шимків.