«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги

Польський економіст і політик, автор польської «шокової терапії» Лешек Бальцерович, який виступить консультантом при проведенні реформ в Україні, рекомендує скасувати пільги і збільшити пенсійний вік
Depo.Гроші
2 лютого 2015 21:57
ФОТО: depo.ua
«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги
«Батько» польських реформ пропонує Україні радикально урізати пільги

Про це повідомив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

«Дві тези, які були підкреслені під час зустрічі Бальцеровича з Президентом України щодо реформування та змін у країні. По-перше, він зазначив, що ніколи не використовував термін «шокова терапія», це вже придумали для нього. Друга теза складається з двох ключових завдань, які необхідно зробити, - це державний бюджет має бути реалістичний, і дуже важливо - це скасування максимальної кількості соціальних пільг», - сказав Шимків.

«Друге, це пенсійна реформа і це важливо, оскільки в Польщі пенсійний вік збільшували, а не зменшували. У Польщі свого часу він був збільшений до 67 років, і це, за словами Бальцеровича, за рахунок таких змін зменшило навантаження на державний бюджет Польщі. Ось ті елементи, які пропонував пан Бальцерович», - сказав Шимків.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко запропонував Бальцеровичу приєднатися до процесу впровадження реформ в Україні. При цьому Шимків зазначив, що Бальцерович відмовився займати офіційні посади в Україні (обговорювалося питання призначення польського експерта радником), він буде виступати в якості консультанта при проведенні реформ в Україні.

«Це було мені озвучено ще у вересні, він не хотів би займати ніяких офіційних посад. Це його особиста позиція», - сказав Шимків.