"Ощадбанк" подав до суду на "Креатив", хоче $ 200 мільйонів

Господарський суд Кіровоградської області почав провадження за позовом "Ощадбанку" до компанії "Креатив Груп" про стягнення $ 182,4 млн, 12,8 млн євро і 117,2 млн гривень
Depo.Гроші
15 серпня 2016 21:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в ухвалі суду, передає depo.ua з посиланням на FinClub.

24 червня Госпсуд Кіровоградської області відмовив Ощадбанку в задоволенні позову до ТОВ "Креатив Трейд" про стягнення 673,2 млн гривень за контрактом на поставку товару №2671 від 27 червня 2012 року, укладеним між ЗАТ "Креатив" та ТОВ "Креатив Трейд".

Зараз Дніпропетровський апеляційний госпсуд розглядає апеляцію держбанку на це рішення.

Загальна заборгованість "Креативу" перед держбанками оцінюється в $ 495 млн, з яких $ 300 млн припадають на Ощадбанк, близько $ 100 млн - на Укрексімбанк, і ще $ 95 млн - на Укргазбанк.

"Наразі, значна частина адміністративних будівель, земельних ділянок, матеріальних цінностей, інше рухоме та нерухоме майно, яке належить державі перейшли в управління незаконно створених на території Автономної Республіки Крим так званих правоохоронних органів та використовуються для неправомірного переслідування кримських татар та патріотично налаштованих громадян України", - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, на підставі отриманих відомостей прокуратурою Криму розпочато досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах).

"За вчинення зазначеного діяння передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна. Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" матеріали вищевказаних кримінальних проваджень надіслано до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності", - повідомляють у відомстві.

Довідка: Група "Креатив" - один з найбільших переробників сільськогосподарської продукції в Україні, який займається виробництвом жирів і маргаринів, соняшникової олії і шроту, соєвого шроту та олії, біопаливних пеллет, а також сільським господарством - рослинництвом і тваринництвом.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.