«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов'язала оприлюднювати імена власників фірм

Сьогодні українські парламентарі підтримали в другому читанні і в цілому законопроект № 5114 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів»
«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов
«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов'язала оприлюднювати імена власників фірм

За цей закон проголосували 265 нардепів, передає ДеПо.

«Офшорна ера в Україні закінчилася. Кожен чиновник тепер буде як на долоні. Інформація про всю власність, всі компанії буде розкрита. Хто незаконно володіє, буде притягнутий до відповідальності», - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк одразу після голосування.

Метою цього законопроекту є встановлення механізму вирішення проблеми виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зокрема, Господарський кодекс України доповнюється новою статтею 64-1 «Кінцевий вигодонабувач підприємства», згідно з якою підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов'язані встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього і надавати її державному реєстратору, у випадках і в обсязі, передбачених законом.

Нагадаємо, що в першому читанні цей закон був прийнятий 7 жовтня.