«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов'язала оприлюднювати імена власників фірм

Сьогодні українські парламентарі підтримали в другому читанні і в цілому законопроект № 5114 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та публічних діячів»
Depo.Гроші
14 жовтня 2014 11:36
ФОТО: depo.ua
«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов
«Офшорна ера закінчилася». Рада зобов'язала оприлюднювати імена власників фірм

За цей закон проголосували 265 нардепів, передає ДеПо.

«Офшорна ера в Україні закінчилася. Кожен чиновник тепер буде як на долоні. Інформація про всю власність, всі компанії буде розкрита. Хто незаконно володіє, буде притягнутий до відповідальності», - заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк одразу після голосування.

Метою цього законопроекту є встановлення механізму вирішення проблеми виявлення фізичної особи - кінцевого вигодонабувача юридичних осіб, а також вільного доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зокрема, Господарський кодекс України доповнюється новою статтею 64-1 «Кінцевий вигодонабувач підприємства», згідно з якою підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов'язані встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього і надавати її державному реєстратору, у випадках і в обсязі, передбачених законом.

Нагадаємо, що в першому читанні цей закон був прийнятий 7 жовтня.