"Нафтовий" друг Путіна відсудив у Росії $1 млрд

Дев'ятий апеляційний арбітраж прийняв сторону "Роснефти" в питанні про повернення компанії 60 млрд рублів з російського бюджету
Depo.Гроші
18 серпня 2015 13:03
ФОТО: depo.ua

Йдеться про позов, який "Роснефть" подала ще в квітні до Міненерго Росії. Точніше, мова йде про два позови від компаній "Верхнечонскнефтегаз" і "РН-Холдинг" (колишня ТНК-ВР), пише depo.ua з посиланням на російське видання "Газета.Ru"

Слід зазначити, що обидва позови стосуються податків на нафту з Верхнечонського родовища. Позивачі вважають, що воно підпадає під пільги з експортного мита, однак Міненерго та Роснадра відмовилися приймати документи по цим пільгам, подані структурами "Роснефти" заднім числом (у поточному році).

Зазначимо, що у квітні прес-секретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв заявляв, що питання з подачею документів було чисто технічним та юридичним, оскільки в 2011-2013 роках "Верхнечонскнефтегаз" належав компанії ТНК-ВР і подавати документи повинна була вона ("Роснефть" придбала 100 % ТНК-ВР якраз в 2013 р.).

Міненерго зі свого боку заявляло, що позивачі зловживають правом і, "використовуючи певні механізми, хочуть визнати дії Міненерго та Роснедр незаконними і отримати потім митні виплати з бюджету".

Нагадаємо, президентом "Роснефти" є близький друг Володимира Путіна Ігор Сєчін.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші"