"Нафтогаз" заробив 22 млрд грн чистого прибутку

За результатами першого півріччя 2016 року НАК "Нафтогаз України" отримав 21,8 млрд гривень чистого прибутку
Depo.Гроші
6 серпня 2016 13:25
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у фінансовій звітності "Нафтогазу", оприлюдненій на сайті компанії, передає 

"Основними факторами, що обумовили формування позитивного результату, стали наступні прибутки в загальному розмірі 34,3 млрд гривень: 18,8 млрд гривень валового прибутку від надання послуг з транзиту газу; 12,9 млрд гривень валового прибутку по сегменту "Оптова торгівля газом"; 2,6 млрд гривень інші доходи, зменшені на інші витрати", - йдеться у звіті.

При цьому уточнюється, що сума прибутку, отриманого компанією за перше півріччя 2016 року, не враховує витрат на збільшення резерву сумнівних боргів в розмірі 1 млрд гривень.

Повідомляється, що у 2016 році група "Нафтогаз" сплатить податків до бюджету на 25 млрд грн більше, ніж бюджет витратить на дотації газу для потреб населення.

"Реформування газового ринку та поступове приведення цін реалізації газу до економічно обґрунтованого рівня дозволило компанії забезпечити формування чистого прибутку в першому півріччі 2016 році, та перетворитись з компанії, діяльність, якої фінансувалась з бюджету, на найбільшого в країні платника податків", -  зазначили у компанії.

Також наголошується, що в 2016 році "Нафтогаз" вперше з 2006 року не отримує прямої підтримки з держави у вигляді компенсації різниці в цінах у вигляді рекапіталізації за рахунок отриманих ОВДП.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що до кінця року група "Нафтогаз" планує перерахувати в держбюджет понад 60 млрд грн податків.

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.