"Нафтогаз" занизив суму боргу перед "Укрнафтою"

НАК "Нафтогаз України", яка вперше визнала використання газу "Укрнафти" в обсязі 10 млрд куб. м, заявила про борг перед "Укрнафтою" у розмірі 3,75 млрд грн, проте в "Укрнафті" вважають таку оцінку істотно заниженою
Depo.Гроші
31 березня 2015 14:08
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні "Укрнафти", передає depo.ua .

Нагадаємо, 27 березня "Нафтогаз " опублікувала аудовану звітність за 2012-2013 роки.

У цьому документі компанія оцінює свою заборгованість перед ПАТ "Укрнафта" за нібито спожитий населенням газ загальним обсягом 10,1 млрд. куб. м у 3,753 млрд грн.

"При розрахунку заборгованості за спожитий газ НАК опиралася на ціни, встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Однак брати до уваги таку вартість не можна з двох причин", - йдеться у повідомленні компанії.

По-перше, у 2006-2007 роках ціни на природний газ ПАТ "Укрнафта" законом не регулювалися. Відповідно, ціни на такий газ НКРЕКП не встановлювались і не могли встановлюватися (в даному випадку мова йде про майже 3,5 млрд.куб.м газу).
По-друге, постанови НКРЕКП про встановлення цін на газ, видобутий ПАТ "Укрнафта" у 2008-2011 роках, скасовані у судовому порядку.

Суди встановили, що такі ціни не були економічно обґрунтованими та справедливими, а НКРЕКП порушила вимоги закону, затвердивши їх в розмірі, нижчому за собівартість продукції.

Суди одночасно підтвердили, що у ПАТ "Укрнафта" існує гарантоване законом право на отримання справедливої компенсації за видобутий газ.

Розрахунок НАК "Нафтогаз України" своїх зобов'язань з прив'язкою до цін НКРЕКП вказує на спробу ввести в оману потенційних інвесторів, органи державної влади та суспільство в цілому. Такі дії не сприяють покращенню ситуації в нафтогазовій промисловості України.

Разом з тим, визнання своїх зобов'язань за спожитий газ зі сторони НАК "Нафтогаз України" може бути розцінене як позитивне зрушення у вирішенні конфліктної ситуації, що склалася навколо газу ПАТ "Укрнафта" 2006-2011 років видобутку.