«Нафтогаз» відновив постачання газу в зону АТО, але не заплатить зайвого «Газпрому»

Україна відновила постачання природного газу в зону антитерористичної операції (АТО)
Depo.Гроші
19 лютого 2015 19:27
ФОТО: depo.ua
«Нафтогаз» відновив постачання газу в зону АТО, але не заплатить зайвого «Газпрому»
«Нафтогаз» відновив постачання газу в зону АТО, але не заплатить зайвого «Газпрому»

Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, передає «Українська правда».

«Сьогодні ситуація була найважчою, бо за приблизно п'ять чи вісім останніх годин наші служби не могли підійти до тих газопроводів, які могли б відновити постачання в повному обсязі в зону АТО. Зараз така можливість з'явилася, і зараз ці поставки були відновлені», - сказав Коболєв.

Водночас «Нафтогаз» не платитиме за газ, який російське ВАТ «Газпром» почало поставляти через нові газовимірювальні станції на кордоні з українським Донбасом, передає ZN.ua.

«Теоретично заявляти можна все що завгодно, але за умови відсутності там представників «Укртрансгазу» це виглядає нелогічно і неправильно», - прокоментував Коболєв намір «Газпрому» поставляти газ на територію, підконтрольну сепаратистам.

«У рамках чинного контракту це неможливо, є чітка процедура», - додав він.

Як повідомляв depo.ua, сьогодні вранці представники російських бойовиків заявили, що окуповані частини Донецької та Луганської областей перейшли на отримання газу з РосіїПерепідключення нібито було здійснено в ніч з 18 на 19 лютого.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив опрацювати можливість поставки газу в окуповані бойовиками райони Донбасу. Газ, що поставляється Росією у «ДНР» і «ЛНР», обходитиметься Україні майже в $4 млн на добу.

У НАК «Нафтогаз України» пояснили, що з 18 лютого припинили постачання природного газу в зону антитерористичної операції (АТО) через численні ушкодження газотранспортної інфраструктури під час бойових дій.