"Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" понад $22 млрд компенсації за газовими контрактами

НАК "Нафтогаз України" вимагає від компанії "Газпром" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма компенсацію за зайво сплачені суми за купівлю природного газу в розмірі понад 14 млрд доларів (спір за контрактом купівлі/продажу), а також компенсацію 8,2 млрд доларів за недоотримані доходи від транзиту (за транзитним контрактом)
Depo.Гроші
30 вересня 2016 15:19
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в консолідованому звіті "Нафтогазу", передає depo.ua.

"Компанія стверджує, що має контрактне право вимагати перегляду контрактної ціни для приведення її до ринкового рівня. Керівництво вважає, що на 31 грудня 2015 компанія розрахувалася за всіма своїми зобов'язаннями за поставлене протягом 2010-2015 років газ і вимагає компенсації за зайво сплачені суми в розмірі понад 14 млрд доларів", - йдеться у звіті.

У той же час, згідно з поданою "Газпромом" в червні 2015 року зустрічним позовом, російська компанія вимагає 31,8 млрд доларів за газ, поставки якого "Газпром" не здійснив, за яким "Нафтогазу" була нарахована плата за принципом "бери або плати", а також вимагає повернення заборгованості за 2013-2014 роки, яку НАК не визнає.

З транзитним контрактом "Нафтогаз" вимагає компенсації 8,2 млрд доларів, недоотриманих через зниження обсягу доходів від транзиту.

"Беручи до уваги, що фактичні обсяги транзиту за період 2010-2014 років були значно нижчими, ніж базовий обсяг транзиту, рівень плати за транзит газу жодного разу не переглядався. Компанія вимагає компенсації за недоотримані доходи від міжнародного транзиту газу в розмірі 8,2 млрд доларів", - сказано в повідомленні.

"Нафтогаз" пояснює, що фактична плата за транзит була розрахована для транзиту певних обсягів газу з Росії через територію України ("базовий обсяг транзиту"), і витрати "Укртрансгазу" є в основному фіксованими і, таким чином, зменшення обсягів транзиту має спричинити високий рівень плати за транзит на одиницю об'єму.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші