"Нафтогаз" виграв суд у "Укрнафти" щодо виплати дивідендів

Господарський суд Києва задовольнив позов "Нафтогазу" до "Укрнафти" щодо виплати дивідендів
Depo.Гроші
30 листопада 2015 11:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАК, передає depo.ua.

"Господарський суд Києва розглянув справу за позовом НАК "Нафтогаз України" до ПАТ "Укрнафта" щодо заміни зобов'язань Укрнафти з виплати дивідендів за 2011-2013 роки заліком зустрічних грошових вимог цієї компанії до Нафтогазу", - йдеться в повідомленні.

"Нафтогаз" відзначив у суді, що не має права на одержання зазначених дивідендів, оскільки вони повинні виплачуватися безпосередньо в державний бюджет України.

Крім того, повідомляється, що "Нафтогаз" не є зберігачем природного газу "Укрнафти", а тому не може нести відповідальність за зберігання цього газу. Також зобов'язання Нафтогазу по відшкодуванню шкоди Укрнафті не підтверджено жодним судовим рішенням.

"Отже, Господарський суд Києва задовольнив позов "Нафтогазу" і визнав недійсним заяву "Укрнафти" про зарахування дивідендів на рахунок вимог до "Нафтогазу", - повідомили в НАК.

Нагадаємо, "Нафтогаз" і "Укрнафта" мають розбіжності щодо належного оформлення передачі та оплати 10,1 млрд куб. м товарного природного газу, що видобувається "Укрнафтою" і спожитого населенням у 2006-2011 роках. За оцінками "Нафтогазу", вартість цих обсягів газу становить 3,75 млрд грн. У свою чергу "Укрнафті" пояснили небажання сплачує дивіденди тим, що НАК "Нафтогаз" заподіяв шкоду "Укрнафті" на суму 2 млрд 666,971 млн грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.