"Нафтогаз" відреагував на "наїзд" Насалика

"Нафтогаз України" пояснив, що вони не купували газ у Європи у другому кварталі через те, що очікували в третьому кварталі нижчу ціну від "Газпрому"
Depo.Гроші
4 серпня 2016 20:27
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомив директор з розвитку бізнесу компанії Юрій Вітренко, передає depo.ua.

Крім контракту з "Газпромом" враховувався і процес в Стокгольмському арбітражі.

"На підставі реальних (форвардних) цін на нафтопродукти, ми мали обґрунтовані очікування, що ціна газпромівського газу в третьому кварталі 2016 буде нижче ціни на газ з європейського напрямку", – заявив Вітренко.

За його словами Росія вже виставила Україні вимоги на $66 млрд, з яких $29,2 млрд вже вимагають, а решта – потенційні додаткові вимоги до завершення дії контракту.

"Виставивши ці умови "Газпрому" ми не могли почати контрактувати газ з європейського напрямку не дочекавшись відповіді з боку "Газпрому", – написав представник української компанії.

За словами Вітренка, якби російська сторона погодилася, то країна б закачала в два рази більше газу, ніж потрібно, і чим може оплатити.

Нагадаємо, сьогодні міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що глава "Нафтогазу" Андрій Коболев ґрунтувався на прогнозах європейських експертів при виборі початку закупівлі газу, які в результаті виявилися невірними.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші