"Нафтогаз" вибився в плюс

За 9 місяців 2015 року НАК "Нафтогаз України" отримала прибуток у розмірі 0,2 млрд грн порівняно зі збитком 42,2 млрд грн за аналогічний період торік
Depo.Гроші
26 листопада 2015 11:03
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу компанії.

Про прибуток свідчать результати перевірки аудиторами фінансової звітності "Нафтогазу".

Компанія очікує, що збитки за 2015 рік скоротяться майже у 6 разів порівняно з 2014 роком, за умови відносної стабільності курсу гривні в четвертому кварталі 2015 року.

За даними звітності "Нафтогазу", основними факторами, що обумовили формування позитивного фінансового результату, стали: 14 млрд грн валового прибутку від надання послуг з транспортування природного газу; 8 млрд грн частки в прибутку дочірніх та асоційованих компаній за 6 місяців 2015 року; 8,1 млрд грн валового прибутку, отриманого від реалізації газу промисловим споживачам.

Водночас компанія отримала 7,9 млрд грн збитків від реалізації природного газу населенню (зокрема. для виробництва теплової енергії для населення) за регульованими цінами.

Від реалізації природного газу власного видобутку "Нафтогаз" отримав 5,5 млрд грн прибутку, а від реалізації імпортованого газу – збиток в сумі 13,4 млрд грн.
Частину збитків від реалізації газу для населення було відображено в фінансовому звіті за 2014 рік в сумі 8,6 млрд грн.

Ще 13,5 млрд грн склали чисті збитки від курсових різниць, яких компанія зазнала через девальвацію гривні. Заборгованість "Нафтогазу" в іноземній валюті на початок 2015 року складала близько $2,6 млрд.

Крім того, 6,2 млрд грн склали фінансові витрати (відсотки за користування банківськими кредитами, купонні виплати за облігаціями), 1,9 млрд грн – збитки, пов’язані з несанкціонованим відбором газу в зоні АТО (в січні – лютому 2015 року).
Сума збитку, отриманого компанією за 9 місяців 2015 року, також не враховує витрат на збільшення резерву сумнівних боргів в розмірі 5,1 млрд грн.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<