"Нафтогаз" пришвидшить призначення нового керівника "Укрнафти"

У "Нафтогазі" вигадали, як обійти довгу процедуру конкурсу щодо обрання нового керівництва "Укрнафти" і збирають конкурсну комісію за участі Ігоря Коломойського
Depo.Гроші
3 червня 2015 17:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на власне джерело, передає depo.ua.

У "Нафтогазі" запропонували піти в обхід постанови Кабміну №777, яка регулює процедуру конкурсного відбору керівників підприємств держсектору. Головною причиною стало те, що фактично в "Укрнафті" немає вакантної посади, бо голова правління Пітер Ванхеке не звільнений. Тому у "Нафтогазі" запускають процедуру "відбору кандидатів на заміщення вищезазначеної посади".

Узгодженого кандидата запропонують Кабміну, який внесе його прізвище у завдання для голосування на збори акціонерів.Склад відбіркової комісії поки формують, у нього запрошують представників "Нафтогазу", Міненерго, Мінекономіки, профільного комітету Верховної Ради, аудиторів Deloitte і Ernst&Young.
Запрошують в комісію і представників міноритарних акціонерів, зокрема, олігарха Ігоря Коломойського.

"Нафтогаз" пришвидшить призначення нового керівника "Укрнафти" - фото 1

Нагадаємо, до цього правління ПАТ "Укранафта" та міноритарні акціонері компанії обіцяли встигнути провести конкурс на зміну керівництва до оголошених на 22 липня зборів акціонерів.

Згідно ж із постановою Кабміну №777 про проведення конкурсного відбору керівників держпідприємств, на проведення конкурсу відводиться загалом максимальний термін - 98 днів. У той же час збори акціонерів "Укрнафти" призначили на 22 липня.

"Укрнафта" відмовляється виплачувати державі 1,8 мільярда гривень дивідендів за три останні роки, посилаючись на те, що "Нафтогаз" забрав у неї газу на 2,6 мільярда гривень. У "Нафтогазі" вважають цю аргументацію незаконною.
Крім того, компанія винна державі більше 5 млрд гривень податків.Коломойський не вважає це підставою для зміни керівництва компанії.

Держава через "Нафтогаз" контролює 50%+1 акцію "Укрнафти", структури Коломойського - 42%.