"Нафтогаз" повністю погасив ЄБРР $300 млн кредиту

НАК "Нафтогаз України" виплатив останній транш кредиту разом з відсотками по відновлюваній кредитній лінії ЄБРР розміром 300 мільйонів доларів
Depo.Гроші
20 травня 2016 19:37
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу компанії.

"16 травня НАК "Нафтогаз України" виплатив останній транш позики з відновлюваної кредитної лінії, узгодженої з ЄБРР минулого року. Протягом грудня 2015 року та січня 2016 року "Нафтогаз" повністю використав доступні засоби по кредиту розміром 300 мільйонів доларів. Виплата відсотків і повернення кредиту були виконані вчасно", - повідомляє компанія.

Згідно з повідомленням, дана кредитна лінія продовжує діяти до 2018 року і "Нафтогаз" зможе скористатися нею протягом наступних двох опалювальних сезонів.

За даними прес-служби, всього протягом минулого опалювального сезону за кошти кредиту ЄБРР до України надійшло 1,7 мільярда кубометрів газу. Середньозважена вартість закупівлі газу в Європі за кредитні кошти в пункті поставки склала 193 долара за тисячу кубометрів. Постачальниками "Нафтогазу" за рахунок кредиту ЄБРР виступили компанії Noble Clean Fuels Limited, Engie SA, Axpo Trading AG, E. ON Global Commodities SE і Eni trading & shipping S. p.A., які були визначені за результатами конкурсної процедури закупівель.

Нагадаємо, ЄБРР у вересні 2015 року виділив "Нафтогазу" 300 мільйонів доларів на закупівлю газу у європейських компаній. 

27 квітня 2016 року голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв повідомив, що компанія має намір погасити кредит перед ЄБРР в травні 2016 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші