"Нафтогаз" планує до кінця року застрахувати імпорт газу в Україну

"Нафтогаз України" хоче до кінця 2016 року підписати необхідні документи для отримання гарантій фінансової установи уряду США – організації OPIC для подальшого фінансування імпорту газу американськими компаніями-трейдерами в літній період з подальшим його продажем взимку "Нафтогазу"
Depo.Гроші
8 листопада 2016 21:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко під час парламентських слухань, які були присвячені питанню нарощування видобутку природного газу, передає Depo.ua з посилання на УНІАН.

"Остаточно всі деталі будуть зафіксовані до кінця року", - сказав Вітренко.

За словами Вітренко, OPIC буде страхувати політичні ризики міжнародних американських банків, які будуть видавати кредити компаніям-трейдерам (також американським).

Ці компанії, в свою чергу, будуть за виділені гроші купувати імпортний газ влітку і продавати його "Нафтогазу" взимку, оскільки ціни улітку нижче, ніж на початку або під час опалювального періоду.

"Міжнародні інвестиційні банки, які фінансуватимуть американські компанії, які будуть купувати і продавати природний газ. При цьому OPIC буде гарантувати, що через деяких політичних змін ці американські компанії не понесуть збитки", - сказав Вітренко.

Також він зазначив, що вигода для "Нафтогазу" буде полягати в тому, що холдингу не доведеться для закупівлі газу брати дорогі кредити в українських банках, наприклад, під 20% річних, а замість цього холдинг зможе використовувати дешевший капітал на міжнародному ринку.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" почав переговори і підготовку документів для залучення інвестицій на закачування газу в наступний зимовий період (2017-2018 років).

Холдинг вів переговори з американською урядовою організацією OPIC, а також з участю інвестиційного банку Goldman Sachs та Міжнародною фінансовою корпорацією.

Також "Нафтогаз" залучає кредити Європейського банку реконструкції та розвитку, а також кредитні гарантії Світового банку для закупівлі імпортного газу для проходження опалювального сезону 2016-2017 років.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші