"Нафтогаз" готовий створити з Коломойським "нафтового гіганта" і викупити активи

НАК "Нафтогаз України за дорученням прем’єр-міністра проведе переговори з власниками групи "Приват" щодо можливості створення нафтової вертикально-інтегрованої компанії (ВІНК)
Depo.Гроші
8 липня 2015 12:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив виконавчий директор "Нафтогаз України" Андрій Пасішник, передає depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

За його словами, даний діалог не може бути конструктивним до повної сплати "Укрнафтою" мільярдних заборгованостей по податках і дивідендах, а також відкликання всіх судових претензій щодо вартості газу, поставленого з ресурсів "Укрнафти" в 2006-2011 роках населенню за цінами, встановленими держрегулятором.

Разом з цим, за словами виконавчого директора, є судові суперечки з порушення прав татарстанських акціонерів в "Укртатнафті".

"Найбільш ефективним інструментом створення саме державної ВІНК на базі "Нафтогазу", на мій погляд, є викуп державою у групи "Приват" 7% акцій Кременчуцького НПЗ "Укртатнафта" і призначення завдяки новим змінам у законодавство про кворум держменеджменту в "Укрнафту" і "Укртатнафту", - заявив Пасішник.

Він зазначив, що об'єднання активів держави і приватних акціонерів в такому випадку не потрібно.

Нагадаємо, 7 липня вчора прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що вважає доцільним створення нафтової вертикально-інтегрованої компанії разом з власниками групи "Приват" на базі Укрнафти, Укртатнафти (Кременчуцький НПЗ) та державної "Укртранснафти".

Співвласниками групи "Приват" є мільярдери Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.