"Нафтогаз" даватиме Фірташу газ тільки після передоплати

НАК "Нафтогаз України" готова відновити постачання газу підприємствам групи Ostchem черкаському ПАТ "Азот" та ПАТ "Рівнеазот" на умовах 100% передоплати
Depo.Гроші
29 травня 2015 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу НАК.

"Ми розуміємо, що від роботи цих підприємств залежить добробут десятків тисяч людей. Тому готові постачати газ підприємствам групи, незважаючи на накопичену заборгованість, на умовах передоплати", - цитує прес-служба голову правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

При цьому він звернув увагу, що борг цих компаній не погашено протягом 3-6 років, незважаючи на те, що вони продовжували активно працювати.

Нагадаємо, наприкінці квітня 2015 р. газ цих підприємств був заарештований за рішенням суду у зв'язку з наявністю у них боргу за газ, поставлений ДК "Газ України" і "Нафтогазом" з 2009 р. Загальна сума боргу, за яким вже було прийнято рішення суду або триває судовий розгляд, становить близько 2,39 млрд грн.

Водночас в прес-службі зазначають, що підприємства відмовляються погашати борг навіть за рішенням суду і судяться з "Нафтогазом" і "Газом України" з метою відстрочити оплату. З початку 2014 р. відбулося близько 150 судових засідань різних інстанцій, на яких представники Group DF вимагали відстрочити виконання рішень судів про оплату на строк від 3 до 10 років, посилаючись на складне фінансове становище підприємств. При цьому протягом цих років компанії групи продовжували випускати і продавати продукцію, а також повідомляли про масштабні інвестиційні програми.