"Лукойл" просить у Єврокомісії допомоги щодо арештованих Румунією мільярдів

Російська нафтова компанія "ЛУКойл" звернулася за підтримкою до Єврокомісії для вирішення конфлікту навколо своїх активів в Румунії
Depo.Гроші
16 липня 2015 12:34
ФОТО: depo.ua

Зокрема "Лукойл" направив Єврокомісії лист із проханням взяти участь у розслідуванні звинувачень, які висувають проти компанії правоохоронні органи Румунії. Про це заявив на прес-конференції в Брюсселі віце-президент "Лукойлу" з нафтопереробки Томас Мюллер, передає depo.ua з посиланням на "Газета.ru".

У листі, адресатом якого є заступник голови ЄК Марош Шефчовіч.

"Ми просимо Єврокомісію - допоможіть провести прозоре розслідування, провести широкий аналіз ситуації, - сказав Мюллер. - Європа захищає бізнес, це важливо для зростання, зайнятості, для самої Європи". Мюллер зазначив, що у "Лукойлу" в Європі чотири нафтопереробні заводи, загальна вартість активів - € 9 млрд.

На тлі конфлікту Росії і ЄС не варто розраховувати на доброзичливе ставлення з боку Єврокомісії, вважають опитані виданням експерти. На їхню думку, Єврокомісія у цей конфлікт не втручатимуться.

Нагадаємо, скандал з румунським НПЗ "Лукойлу" розпочався ще минулого року. На початку жовтня пройшли обшуки в офісах нафтопереробного заводу Petrotel (потужність - 2,4 млн т на рік), 97% якого належать російській компанії.

Обшуки проводилися в рамках розслідування справи про ухиляння від сплати податків і легалізації коштів (загальна сума - €230 млн). Зараз у рамках цієї справи румунські правоохоронні органи почали арештовувати рахунки "Лукойлу".

Прокуратура міста Плоєшті, де розташований НПЗ, 9 липня повідомила про арешт рахунків румунської "дочки" "Лукойлу" в Нідерландах на загальну суму $2,2 млрд (через ці рахунки НПЗ в Румунії купував сировину).

У зв'язку з цим глава "Лукойлу" Вагіт Алекперов направив президенту Румунії Клаусу Йоханнісу лист з проханням відкрито розслідувати справу про арешт активів. Крім того, Алекперов попросив про особисту зустріч з главою держави. Однак відповіді "Лукойл" так і не отримав. 

Читайте також: "Коммерсант": Єврокомісія блокуватиме всі "антиукраїнські" проекти "Газпрому" в Європі