«Лукойл» і «СЄПЕК» Курченка звинувачуються у фінансуванні тероризму

СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання, що входять до групи компаній «Лукойл» і «СЄПЕК»
Depo.Гроші
16 січня 2015 11:19
ФОТО: depo.ua
«Лукойл» і «СЄПЕК» Курченка звинувачуються у фінансуванні тероризму
«Лукойл» і «СЄПЕК» Курченка звинувачуються у фінансуванні тероризму

Як повідомили depo.ua в прес-службі СБУ, відомством здійснюється документування грубого порушення суб'єктами господарювання, що входять до групи компаній «Лукойл» і «СЄПЕК», вимог чинного законодавства під час імпорту нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України і використанням отриманих коштів для фінансування терористичних і незаконно створених т.зв. «ДНР» і «ЛНР».

У СБУ зазначили, що в ході розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 рр. посадовими особами «Лукойл» через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на нашому західному кордоні і через кордон із Білоруссю поза митним контролем з використанням підконтрольних суб'єктів господарювання (ВАТ «Лукойл», ПІІ «Лукойл-Україна», Одеський нафтопереробний завод, ТОВ «Перша паливна компанія» та інші) була організована контрабанда і реалізовано більше 2 млн. тонн нафтопродуктів на загальну суму близько $2 млрд.

Незаконно отримані доходи під прикриттям фіктивних договорів перераховувалися на рахунки підконтрольних підприємств. Надалі кошти спрямовувалися на фінансування терористичної діяльності т.зв. «ДНР» і «ЛНР».

За вказаним фактом Головним слідчим управлінням СБУ відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 209, 258-5 КК України.

Нагадаємо, Курченку інкримінують розтрату понад 5 млрд грн державних коштів.

Раніше генпрокурор Віталій Ярема заявив, що на Одеському нафтопереробному заводі, що належить втікачу-олігарху Сергію Курченку, на користь держави вилучено нафти на загальну суму $80 млн.

Інвестиційна компанія AMIC Energy Management GmbH (Австрія) придбала у «Лукойла» (РФ) українську мережу АЗС виключно в інтересах своїх акціонерів.

Як відомо, основний власник компанії - росіянин Вагіт Алекперов.