Московському Фуксу замість Ставицького віддали українські надра, – ЗМІ

Наприкінці серпня – на початку вересня Державна служба геології відновила компанії "Голден Деррік" чинність трьох спеціальних дозволів

Після більше двох років судових розгляди компанія "Голден Деррік", яку пов'язували з колишніми міністрами Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком, повернула собі право на розробку українських газових родовищ, передає depo.ua  з посиланням на "ЛігуБізнесІнформ".

Якщо рішення "Держгеонадр" не буде оскаржене в судах, компанія може почати розробку родовищ і видобуток газу. 

Правда вигодонабувачем розробки надр буде вже не Ставицький.

За даними "Української правди", новим власником кіпрської Hartlog Limited, якій належить 67% "Голден Деррік", стали компанії пов'язані з російським підприємцем Павлом Фуксом.

А, за даними "Голден Деррік", наданими в рамках судових слухань в минулому році, замість Dorigin Limited єдиним акціонером компанії стала Utmost Capital Limited (Кіпр). Згідно з інформацією "Панамського архіву" формальними власниками Utmost Capital Limited є компанія Dorchester International Inc, а також громадяни Багамських островів Панайота Ассайас, Мелоні Рід і Джейн Міхайліду. Такі ж акціонери у компаній MCG Development Limited і MCG Invest Limited (обидві - Британські Віргінські острови) і ще 12 компаній. MCG (MosCityGroup) - девелоперська компанія Фукса, якій зокрема належить бізнес-центр "Москва-сіті" та інші активи в Росії.  Павло Фукс в панамських документах фігурує як кінцевий бенефіціар белізької MILDENE COMPANY INC., формальним власником якої значиться все та ж Dorchester International Inc.

Компанія Голден Деррік ще кілька років тому була найбільшим ліцензіатом в газодобувній галузі. Їй належали близько 30 спецдозволів на розвідку і видобуток вуглеводнів в різних регіонах країни.

 Нагадаємо, що пік  бізнесу "Голден Деррік" припав на президентство Віктора Януковича. З березня-квітня 2010 року по грудень 2014 року компанія отримала близько 28 ліцензій та погоджень на розробку нафтогазових ділянок. Такі успіхи пов’язувалися з лобіюванням бізнесу компанії двома колишніми міністрами – енергетики Едуардом Ставицьким і агрополітики – Миколою Присяжнюком, яких називали головними бенефіціарами "Голден Деррік".

 Після Революції гідності у березні 2014 за ініціативою Генеральної прокуратури Державна служба геології та надр позбавила "Голден Деррік" ліцензій на розробку нафтогазових родовищ, а активи компанії були арештовані. Однак компанія пішла в суди і за рік домоглася відновлення трьох основних ліцензій на розробку Ново-Диканської, Попаснянсько-Самарської і Північно-Перещепинської нафтогазових площ.

 23 серпня і 9 вересня Державна служба геології та надр видала два накази (№272, №299), якими відновила дії ліцензій "Голден Деррік".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme