"Комерсант": Туреччина ввела перші контрсанкції проти Росії

Туреччина вперше може відповісти на російські санкції, введені майже два місяці тому
Depo.Гроші
25 січня 2016 06:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Як повідомляє видання, російські металургійні компанії вважають несправедливими результати антидемпінгового розслідування, опублікованого Міністерством економіки Туреччини 22 січня. Згідно з ним металурги отримували демпінгову маржу до 13,66%. Ці дані дозволяють Туреччині ввести мита, що відповідають розміру нарахованої маржі.

У "Северстали" виданню повідомили, що ще в серпні 2015 року Міністерство торгівлі Туреччини показувало відсутність демпінгу з боку російської компанії. У січневому звіті "відбулася заміна собівартості "Северстали" на дані інших країн". Зокрема у звіті стверджується, що витрати на сировину "не можна визнати раціональними", а як підставу наводяться розрахунки собівартості в Словаччині, Румунії і самій Туреччині.

Ряд співрозмовників газети в галузі впевнені, що заміна методології обумовлена ​​напруженими політичними та економічними відносинами між Росією і Туреччиною після того, як в кінці листопада турецькі військові збили російський літак Су-24.

Видання з посиланням на звіт турецького міністерства вказує, що російські поставки займають 19,2% від загального імпорту гарячекатаного прокату в Туреччину. Їхня частка істотно більша від імпорту з інших країн: так, постачання з Китаю займає всього 4,3% імпорту, зі Словаччини - 5,5%. Виходячи з даних міністерства, в 2015 році Росія експортувала до Туреччини 825 тис. тонн гарячекатаного прокату на $413 млн. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші