"Комерсант": Росія обмежила імпорт ще й технічної солі з України

Українська "Артемсіль", поставки харчової солі якої до Росії були заборонені ще в січні, зіткнулася з проблемами імпорту в Росію і технічної солі
Depo.Гроші
5 серпня 2015 07:52
ФОТО: depo.ua
"Комерсант": Росія обмежила імпорт ще й технічної солі з України
"Комерсант": Росія обмежила імпорт ще й технічної солі з України

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Джерела видання, близькі до компанії, стверджують, що з 17 липня технічну сіль "Артемсолі" доглядають на митних пунктах і, в разі якщо сіль дрібного гранулювання, схожа на харчову, партія не пропускається. Таким чином, за останні кілька тижнів було пропущено тільки 20% від направлених до Росії 6 тис. тонн техсолі.

За даними асоціації виробників і постачальників продовольчих товарів "Руспродсоюз", з січня по липень 2014 року "Артемсіль" імпортувала в Росію 324,7 тис. тонн технічної солі. За той же період поточного року компанія поставила вже 410 тис. тонн, що на 26% більше торішнього показника (24% від загального обсягу ринку технічної солі Росії).

"Зростання ввезення технічної солі при стабільних потребах ринку вказує на той факт, що в Росії після заборони ввезення харчової солі з України розпочалася активна перефасовка технічної солі під виглядом харчової продукції", - стверджує один зі співрозмовників видання.

Джерело видання в Росспоживнагляді каже, що за останні місяці митна служба та санітарне відомство фіксували випадки імпорту з України харчової солі під виглядом технічної. Чи встановлені у зв'язку з цим якісь обмежувальні заходи на ввезення техсолі з України, в Росспоживнагляді не прокоментували. В "Артемсолі" від коментарів відмовилися.

Нагадаємо, у січні 2015 Росспоживнагляд призупинив ввезення харчової солі виробництва "Артемсолі", яка займала майже 25% російського ринку солі.  

Більше новин про економіку читайте у рубриці Гроші.depo.ua