Росія запровадила банківські санкції проти ЄС та США

Росфінмоніторинг зобов'язав банки негайно повідомляти про операції резидентів 41 країни, у тому числі США і Євросоюзу
Depo.Гроші
20 квітня 2015 06:27
ФОТО: depo.ua
Росія запровадила банківські санкції проти ЄС та США
Росія запровадила банківські санкції проти ЄС та США

В список країн, про операції резидентів яких банки повинні повідомляти Росфінмоніторингу, входять країни ЄС, США, Норвегія, Іран, Сирія, Судан, Нова Зеландія, Аргентина, Мексика, Швейцарія, КНДР і Ямайка, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

За словами джерела, близького до Росфінмоніторингу, цей список країн є новим - він був сформований "відповідно до поточної політичної та економічної ситуації в світі і в Росії". За даними видання, угоди резидентів держав зі списку розцінюються як "сумнівні".

У листі вказується, що в список країн потрапили ті держави, проти яких Росія ввела контрсанкціі, а також країни, які не виконують міжнародні вимоги щодо боротьби з відмиванням грошей, країни, що підтримують тероризм та вільний обіг наркотиків.

Джерело, близьке до Росфінмоніторингу, зазначило, що такий "підхід обумовлений введеними США і ЄС санкціями і відповідними діями Росії". За словами співрозмовника видання, "логіка Росфінмоніторингу полягає в тому, що російські банки повинні дотримуватися і захищати інтереси рідної країни, враховувати її позицію на міжнародній політичній арені".

Видання зазначає, що у разі невиконання вимог Росфінмоніторингу про інформування про резидентів зазначених країн, дії банків будуть розцінюватися як порушення законодавства по боротьбі з відмиванням грошей. Наслідком цього може стати відкликання ліцензії у банку. Відповідно до російського законодавства, проведення сумнівних операцій на суму від 3 млрд рублів розцінюється як "висока залученість банку в проведення сумнівних операцій".