«Гоблін» визнав, що без Києва мостового переходу через протоку не буде

Будівництво транспортного переходу через Керченську протоку доведеться узгоджувати з Україною, заявив глава Криму Сергій Аксьонов
Depo.Гроші
23 грудня 2014 14:21
ФОТО: depo.ua
«Гоблін» визнав, що без Києва мостового переходу через протоку не буде
«Гоблін» визнав, що без Києва мостового переходу через протоку не буде

Він не виключив, що саме через це початок реалізації проекту може затягнутися, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

«Зараз йде узгодження та збір документів. При цьому є юридичні нормативи, які говорять про те, що будівництво моста нам доведеться узгоджувати з Україною, оскільки це зона загального судноплавства в Азовському морі. Є юридичні нормативи, які на сьогодні, на мій погляд, не зовсім можуть бути подолані. Найближчим, принаймні, час», - сказав Аксьонов на прес-конференції в Сімферополі у вівторок.

За його словами, поки остаточного рішення по робочому проекту не прийнято і кошториси з його будівництва на сьогодні є не більш ніж прогнозними показниками.

Аксьонов підкреслив, що зараз обговорюються декілька варіантів будівництва транспортного переходу, в тому числі моста довжиною 19 кілометрів через основну частину протоки.

Нагадаємо, на Керченській переправі постійно простоює автотранспорт.

Реалізувати проект пропонується за один-два роки. Передбачається, що підйомник зможе перевозити 500 чоловік і 45 автомобілів на годину. Час руху - шість-сім хвилин (на переправі 40 хвилин). Вартість проїзду буде 100 рублів з людини і 600 рублів з машини (зараз на поромі вартість за пасажирський квиток 130 рублів і 700-1600 рублів - за автомобіль).

Будівництво мосту через Керченську протоку (він повинен бути введений в експлуатацію в 2018 році) оцінюється Мінтрансом в 228,3 млрд рублів, близько 80 млрд рублів планується залучити за допомогою інвесторів.