"Газпрому" зле: Компанія згортає свої проекти в Європі

Через зміну політичної та економічної ситуації група компаній "Газпром" змушена закривати свої проекти в Європі
Depo.Гроші
30 липня 2015 13:39
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в річному звіті групи "Газпром Німеччина", яка об'єднує понад 40 компаній у понад 20 країнах Європи, Азії, США, передає depo.ua з посиланням на російський "Інтерфакс".

"У 2014 році в світі склалася напружена геополітична ситуація. Ослаблення курсу рубля в другому півріччі, а також падіння цін на нафту призвели до уповільнення темпів економічного зростання в Росії. У зв'язку зі зміною економічних і політичних умов Група" Газпром "здійснює реструктуризацію своїх зарубіжних активів", - пише компанія.

Зокрема, йдеться про ліквідацію оператора толлінгових поставок газу (толлінгова схема передбачає, що постачальник забезпечує переробника сировиною, а потім забирає кінцевий продукт, заплативши за переробку - ред.) до Сербії Russian-Serbian Trading Corporation ad (RST), який в деякі роки забезпечував до половини газового балансу країни.

"У зв'язку зі зниженням обсягів збуту було прийнято рішення про ліквідацію асоційованої компанії Russian-Serbian Trading Corporation ad (RST)", - йдеться в документі.

Також у звіті повідомляється про остаточне закриття проекту газосховища Солтфлітбі (Saltfleetby) на базі колись найбільшого сухопутного газового родовища у Великобританії. "31 жовтня 2014 року в зв'язку зі сформованою ситуацією на ринку зберігання природного газу у Великобританії було прийнято рішення зупинити реалізацію даного проекту, витягти зі сховища буферний газ і здійснити демонтаж обладнання", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, раніше газета "Ведомости" повідомляла, що російські компанії полишили першу сотню рейтингу Financial Times 500 найбільших компаній світу за ринковою капіталізацією, повернувшись таким чином в своєму розвитку на 10 років назад.

Більше новин економіки читайте на Гроші. depo.ua.