"Газпром" знизив свою частку у Nord Stream 2

Французька Engine купить у "Газпрому" ще 1% в спільної проектної компанії Nord Stream 2 AG, яка займається реалізацією проекту "Північний потік – 2"
Depo.Гроші
13 листопада 2015 08:12
ФОТО: depo.ua

Частка Engie, таким чином, виросте до 10%, а "Газпрому" - знизиться до 50%, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Сторони вже підписали доповнення до договору купівлі-продажу первинних 9%. Але коли буде закрита угода, в повідомленні "Газпрому" не говориться. Джерело видання в монополії підкреслює, що йдеться про збільшення частки тільки економічної участі.

Проект "Північний потік – 2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу потужністю 55 млрд куб. м газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. У проекті також беруть участь і інші європейські компанії: BASF, E.On, OMV і Shell (по 10%).

Досі "Газпром" зберігав контроль у міжнародних проектах, зниження частки до паритетної відбувається вперше, зазначають опитані виданням експерти.

Швидше за все, сенс угоди в тому, щоб зробити структуру акціонерів максимально збалансованою і гармонійною, вважають експерти. Engie приєдналася до проекту останньою з європейських партнерів і в той час на частку залишалися тільки 9%, тоді як у решти партнерів "Газпрому" були рівні частки по 10%. 

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.