"Газпром" виставив "Нафтогазу" рахунок на $2,5 млрд

"Газпром" направив "Нафтогаз" рахунок на оплату газу, невибраного у третьому кварталі 2015 року за умовою "бери-або-плати"
Depo.Гроші
19 січня 2016 10:25
ФОТО: depo.ua

"Нафтогазу" виставлено рахунок на суму 2,549 млрд доларів, оплата якого очікується протягом 10 днів, передає depo.ua з посиланням на прес-службу російської компанії.

"Сьогодні ВАТ "Газпром" направило НАК “Нафтогаз України” рахунок на оплату газу, невибраного українською компанією в 3 кварталі 2015 року з умові “бери-або-плати”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до чинного між "Газпромом" і "Нафтогазом України" контракту купівлі-продажу газу, покупець зобов’язаний щорічно оплачувати мінімальну річну кількість (МГК) газу.

"Виходячи з умов контракту, МГК в третьому кварталі 2015 року становитиме 10,485 млрд куб. м газу. Враховуючи це, а також обсяг газу, поставлений "Газпромом" в Україну в третьому кварталі 2015 року, "Нафтогазу України" виставлено рахунок на суму 2,549 млрд дол. “Газпром” чекає оплати рахунку протягом 10 днів", - додали у "Газпромі".

"Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу в третьому кварталі, таким чином, жодних домовленостей про незастосування правила "бери-або-плати" в цьому періоді не було", - зазначив голова правління ПАТ "Газпром" Олексій Міллер.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.