"Газпром" відклав будівництво газопроводу до Китаю, - ЗМІ

Падіння цін на нафту деструктивно позначається як на діяльності "Газпрому", так і на його енергетичних проектах, зокрема "Силі Сибіру", термін введення якого вирішено відкласти щонайменше на півроку
Depo.Гроші
7 серпня 2015 12:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в статті "Ведомостей", передає depo.ua.

Як відомо, 30-річний контракт на поставку до Китаю до 38 млрд куб. м газу на рік "Газпром" і CNPC підписали ще в травні 2014 р. З моменту вступу контракту в силу в "Газпрому" є чотири роки до початку поставок з можливістю продовження ще на два роки.

Однак контракт набув чинності 13 травня 2015 р. Таким чином, тепер "Газпром" може розпочати поставки в Китай не раніше, ніж у травні 2019 р., а крайній термін їх початку зрушується з жовтня 2020 р. на травень 2021 р.

Як вважають експерти, за нинішніх нафтових цін газопровід не окупиться, тому немає жодного сенсу його будувати. Будівництво "Сили Сибіру" розпочалося 1 вересня 2014 р., коли нафта, до ціни якої була прив'язана вартість газу в китайському контракті, коштувала $103 за барель. Сьогодні вона подешевшала.

Як зазначає директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін, "Сила Сибіру" разом з розробкою Чаяндинського родовища коштує близько $55 млрд. За його словами, інвестиції окупаються лише при ціні газу на китайському кордоні в $340-360 за 1000 куб. м. Як повідомило джерело, близьке до "Газпрому", для такої ціни газу нафта повинна коштувати не менше $100 за барель.

Як вважає аналітик "Ощадбанк CIB" Валерій Нестеров, зупинити будівництво "Сили Сибіру" вже не вдасться, бо коштів у проект вкладено багато. Крім того, Китай почав будувати свою частину труби.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".