«Газпром» здивував ЄС планами качати газ через Туреччину в обхід України

Російський газовий монополіст «Газпром» планує транспортувати газ до Європи не через Україну, а по території Туреччини: для цього росіяни хочуть побудувати новий газопровід замість «Південного потоку»
Depo.Гроші
14 січня 2015 21:12
ФОТО: depo.ua
«Газпром» здивував ЄС планами качати газ через Туреччину в обхід України
«Газпром» здивував ЄС планами качати газ через Туреччину в обхід України

Таку заяву сьогодні зробив заступник голови Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович за результатами зустрічі з главою «Газпрому» Олексієм Міллером, передає УНІАН.

«У мене була зустріч з головою правління «Газпрому» паном Міллером. На цій зустрічі я поділився з ним тими планами, які існують у Європейської комісії щодо створення Енергетичного союзу. А він у свою чергу повідомив про плани «Газпрому» перенести транспортування газу, який зараз йде через Україну по новому, майбутньому трубопроводу, який піде через Туреччину. Чесно кажучи, для нас це було великою новиною», - розповів Шевчович.

У зв'язку з цим він підкреслив, що в контрактах між «Газпромом» і європейськими споживачами, які отримують російський газ через територію України, «завжди вказано місце доставки газу, і часто це не межа між Туреччиною і Грецією».

У свою чергу міністр енергетики РФ Олександр Новак пояснив, що «мова йде тільки лише про те, що ми диверсифікуємо і знімаємо ризики ненадійних країн, через які в останні роки виникають проблеми, в тому числі і з постачання газу споживачам європейським».

Він додав, що рішення про будівництво газопроводу до Туреччини прийнято, і «роботи вже ведуться».

Нагадаємо, що наприкінці минулого року «Газпром» вирішив відмовитися від будівництва «Південного потоку» на користь нового газопроводу до Туреччини такою ж потужністю - 63 млрд. куб. м. Уже до 2020 року росіяни розраховують припинити транзит газу в Європу через Україну.