"Газпром" розірвав угоду з Saipem, яка мала прокладати морську трубу "Турецького потоку"

100-процентна дочірня компанія "Газпрому" South Stream Transport BV в середу поінформувала Saipem SpA про розірвання контракту на будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу "Турецький потік"
Depo.Гроші
9 липня 2015 05:18
ФОТО: depo.ua
"Газпром" розірвав угоду з Saipem, яка мала прокладати морську трубу "Турецького потоку"
"Газпром" розірвав угоду з Saipem, яка мала прокладати морську трубу "Турецького потоку"

У дні, коли трубоукладач італійської компанії Saipem - Castoro Sei встав на якір в районі Анапи, звідки він, як очікувалося, почне будівництво "Турецького потоку" - "Газпром" несподівано розірвав контракт на укладання першої нитки газопроводу, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

Як ідеться в повідомленні South Stream, "дане рішення продиктоване неможливістю досягти угоди по багатьох робітниках і комерційних питаннях реалізації проекту "Турецький потік". Інші роботи за проектом тривають, і найближчим часом South Stream Transport BV приступить до переговорів з потенційними підрядниками на укладку першої нитки "Турецького потоку".

Починати будівництво було неможливо, адже переговори про укладення міжурядової угоди з Туреччиною затягнулися, а відразу після завершення прокладки першої нитки чорноморської магістралі флотилії Saipem належало йти до іншого замовника.

У цих умовах "Газпром" поклав всю відповідальність на італійського підрядника. Відомо, що на додаток контрактом на будівельні роботи "Газпрому" належить виплатити Saipem близько 300 млн доларів за піврічний простій суден з моменту призупинення "Південного потоку" і початку реалізації "Турецького". Учасники ринку не виключали, що "Газпром" буде прагнути домогтися зниження плати за простій суден.

Раніше "Газпром" законтрактував два трубоукладальні судна компанії Saipem - Castoro 6 і Saipem 7000 - для укладання морської частини газопроводу "Південний потік", від будівництва якого Росія відмовилася в грудні 2014 року.

8 травня Saipem оголосила про оновлення контракту з South Stream Transport про будівництво морської частини "Турецького потоку".

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.