"Газпром" провалив перший день аукціону з продажу газу в ЄС

На першій торговельній сесії аукціону "Газпрому" не вдалося укласти жодної угоди через дуже високу ціну лотів, яка не привернула покупців
Depo.Гроші
8 вересня 2015 07:02
ФОТО: depo.ua

У прес-службі "Газпром експорту" результати першого торгового дня не коментують, передає depo.ua з посиланням на "РБК".

"Процес може бути описаний тільки після результату ніхто не збирається розкривати ноу-хау, як проходить аукціон", - повідомив заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

За його інформацією, у списку учасників аукціону присутні такі компанії, як E. ON, Engie, Eni, Total, RWE, BP, НОВАТЕК (через дочірню структуру NOVATEK Gas & Power), Goldman Sachs, а також трейдери Gunvor, Glencore і Vitol.

Джерело видання в компанії RWE повідомило, що вона не стала купувати газ на першій торговельній сесії, так як її не влаштувала ціна, а можливість знижувати ціну не передбачена правилами торгів.

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua