"Газпром" почав продавати газ Європі на 20% дешевше за ринок

Ціни на російський природний газ в Європі впали до найнижчих значень з вересня 2004 року і тепер приблизно на 20% нижчі за європейські спотові (ринкові) ціни на газ, що є найбільшим дисконтом за 8 років
Depo.Гроші
9 червня 2016 21:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

Як пише Bloomberg, "Газпром" не розкриває контрактні ціни на свій газ в Європі і застосовує вибіркові знижки залежно від контракту і споживача, тому ціни на російський газ безпосередньо не вказуються. Але як орієнтовного індикатора видання використовує щомісячні ціни російського газу на кордоні з Німеччиною.

За даними МВФ, у травні 2016 року середньомісячна ціна російського газу на кордоні з Німеччиною склала $ 3,99 за 1 млн британських теплових одиниць (БТО). Показник знижується вже 18 місяців поспіль - з грудня 2014 року і тепер опустився до мінімуму з вересня 2004 року.

Провідним індикатором європейського спотового ринку газу є ціна на британському хабі NBP (поряд з іншим ліквідним майданчиком - TTF в Голландії). Вартість газових ф'ючерсів на NBP з поставкою в найближчому місяці за підсумками торгів 8 червня 2016 року склала 3,36 фунта за мільйон БТЕ, або $ 4,9 (дані біржі ICE Futures Europe). Це на 22% дорожче російського газу на кордоні з Німеччиною - так дешево газ "Газпрому" не коштував з квітня 2008 року.

Виходячи з коефіцієнта перерахунку в річному звіті "Газпрому" за 2015 рік (1 млн БТЕ = 0,028 тис. кубометрів газу) поточна ціна на кордоні з Німеччиною еквівалентна $142,5 за 1 тис. кубометрів.

Як повідомлялося, напередодні міністр енергетики РФ Олександр Новак заявив, що поточна розрахункова ціна на газ для України в другому кварталі становить $ 177 за тисячу кубометрів, що, на думку російського чиновника, відповідає ринковій ситуації і дешевше цін на європейських хабах.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші