"Газпром" отримав від Анкари перші дозволи на "Турецький потік"

"Газпром" отримав від влади Анкари перші дозволи на реалізацію проекту "Турецький потік" після рішення про відновлення роботи цього року
Depo.Гроші
7 вересня 2016 16:12
ФОТО: depo.ua

За підсумками переговорів голови правління "Газпрому" Олексія Міллера і міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак було прийнято рішення про якнайшвидше завершення підготовчих процедур для початку реалізації проекту, пише depo.ua з посиланням на ТАСС.

Нагадаємо, 9 серпня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що проект "Турецький потік", який забезпечить постачання російського газу як на ринок Туреччини, так і Європи, буде реалізовано.

У той же день зі сторони Росії заявили, що Росія і Туреччина можуть вже в жовтні підписати міжурядову угоду щодо "Турецького потоку", проект якого буде створений спеціальною робочою групою.

"Газпром" разом з європейськими партнерами планував побудувати газопровід "Південний потік" потужністю 63 млрд куб. м газу по дну Чорного моря через Болгарію далі в Європу. Проте через позицію Єврокомісії, Росія відмовилася від цього проекту і початку вивчення проекту "Турецький потік" - через Туреччину і далі в Європу.

Дозвіл на будівництво "Турецького потоку" був пов'язаний з наданням знижок на постачання російського газу до Туреччини. Переговори перервалися з виборами і зміною уряду в Туреччині. А потім відносини двох країн ускладнилися після того, як турецькі ВПС збили російський Су-24.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші