"Газпром" отримав від Анкари перші дозволи на "Турецький потік"

"Газпром" отримав від влади Анкари перші дозволи на реалізацію проекту "Турецький потік" після рішення про відновлення роботи цього року

За підсумками переговорів голови правління "Газпрому" Олексія Міллера і міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Берат Албайрак було прийнято рішення про якнайшвидше завершення підготовчих процедур для початку реалізації проекту, пише depo.ua з посиланням на ТАСС.

Нагадаємо, 9 серпня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що проект "Турецький потік", який забезпечить постачання російського газу як на ринок Туреччини, так і Європи, буде реалізовано.

У той же день зі сторони Росії заявили, що Росія і Туреччина можуть вже в жовтні підписати міжурядову угоду щодо "Турецького потоку", проект якого буде створений спеціальною робочою групою.

"Газпром" разом з європейськими партнерами планував побудувати газопровід "Південний потік" потужністю 63 млрд куб. м газу по дну Чорного моря через Болгарію далі в Європу. Проте через позицію Єврокомісії, Росія відмовилася від цього проекту і початку вивчення проекту "Турецький потік" - через Туреччину і далі в Європу.

Дозвіл на будівництво "Турецького потоку" був пов'язаний з наданням знижок на постачання російського газу до Туреччини. Переговори перервалися з виборами і зміною уряду в Туреччині. А потім відносини двох країн ускладнилися після того, як турецькі ВПС збили російський Су-24.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші