"Газпром" каже, що не збирається закачувати газ в українські сховища

"Газпром" не планує закачувати газ в підземні газові сховища України, за час, що залишився в них, потрібно закачати 3,2 млрд кубометрів
Depo.Гроші
22 серпня 2015 11:26
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю ТАСС заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, передає depo.ua.

"Дійсно, ми бачимо, що закачування газу в підземні газові сховища України зараз йде набагато більш низькими темпами, ніж минулого року. Тоді до початку відбору "Нафтогаз" накопичив 16,7 млрд кубометрів газу в сховищах. Нинішніми темпами навіть на цей об'єм не вийти", - сказав глава "Газпрому".

За його словами, за час, що залишився треба закачати 3,2 млрд кубометрів, або ще 25% від вже закачаного в цьому році.

"Нас це турбує, треба терміново нарощувати темпи. Необхідні обсяги газу в ПСГ - це обов'язкова умова надійного забезпечення українських споживачів і транзиту газу до Європи майбутньої зими. Але вся повнота відповідальності за ці питання лежить на "Нафтогазі". Ми з цього виходимо і свій газ закачувати в українські сховища не будемо", - підкреслив Міллер.

Він також зазначив, що ціна газу для України за контрактом в четвертому кварталі 2015 року може бути на 35 доларів нижче, ніж у третьому кварталі.

"Контрактна формула ціни має нафтову прив'язку. Ми спостерігаємо тенденцію зниження цін на нафту, і ціна газу за контрактом, без знижки, в четвертому кварталі може бути нижче на 35 доларів, ніж у третьому кварталі", - сказав глава холдингу.

Більше економічних новин читайте у розділі Гроші.depo.ua.

Мітки: Газ, Газпром