"Газпром" хочуть примусити грати за європейськими правилами

Європа має змусити "Газпром" грати за правилами конкурентної боротьби, провівши об'єктивне розслідування його діяльності та покаравши багатомільярдним штрафом
Depo.Гроші
5 квітня 2016 06:33
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив у понеділок у Вашингтоні відомий західний економіст Андерс Ослунд, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Це буде тестом для Європейської Комісії, якщо вона зможе притягти до відповідальності "Газпром". Формально ми зараз говоримо про штраф у розмірі до $15 млрд, я хотів би побачити такий суттєвий штраф для "Газпрому", і це дійсно привело би до тями російську владу", - зазначив експерт.

Він нагадав, що російський газовий монополіст, який постійно будує тіньові схеми продажу пального, тісно пов'язаний з російським керівником та його найближчим оточенням.

"Борис Нємцов і Володимир Милов дуже добре задокументували це в публікації "Путін і "Газпром", - зазначив Аслунд, назвавши російську газову компанію "кримінальним синдикатом".

Експерт також звернув увагу на те, що "Нафтогаз" і "Газпром" мають кілька справ в Стокгольмському арбітражі, де суми позовів сягають десятки мільярдів доларів з кожного боку.

"Це дуже великі суми, і Україна отримає значну допомогу в цих справах, якщо до цього європейські органи з питань конкуренції визначать, що практика "Газпрому" є незаконною", - наголосив Ослунд.

Це, за словами експерта, матиме суттєвий вплив на розгляд подальших справ, де фігурує назва російського газового монополіста.

"Якщо це політично можливо – енергетичні олігархи втратять все, і говорити про боротьбу з корупцією, в тому числі, в Україні, стане набагато простіше", - переконаний Аслунд.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші