"Газпром" хоче підняти ціни для Туреччини

У грудні 2015 року "Газпром" почав переговори з приватними імпортерами газу в Туреччину про підвищення цін
Depo.Гроші
1 лютого 2016 06:47
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє з посиланням на близькі до монополії і турецьким компаніям джерела видання "Коммерсантъ", передає depo.ua.

В 2015 році "Газпром" знизив вартість газу для Enerco Enerji, Bosphorus gaz, Avrasya gaz, Shell, Bati Hatti, Akfel gaz і Kibar Enerji і змінив формулу — замість фіксованої ціни сторони повернулися до нафтової індексації. Тепер в умовах низьких цін на нафту "Газпром" вважає, що дану формулу потрібно переглянути.

Переговори тільки почалися і тривають конструктивно, сказало джерело "Ъ" в одному з турецьких імпортерів. За його словами, з поточними складнощами у відносинах Росії і Туреччини ситуація ніяк не пов'язана Імпортери вказують також, що всі контракти з турецькими споживачами на 2016 рік вже укладені і підвищення цін може негативно позначитися на фінансовому стані галузі, так і на частці "Газпрому" на ринку.

Відзначимо, що Туреччина залишається для "Газпрому" фактично єдиним великим експортним ринком, де російська компанія зберігає домінуючі позиції, забезпечуючи 56% споживання газу в країні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші