"Газпром" домовився про розширення "Північного потоку"

Угода акціонерів проектної компанії з будівництва третьої і четвертої ниток "Північного потоку" підписана в п'ятницю на стенді "Газпрому" на Східному економічному форумі
Depo.Гроші
4 вересня 2015 08:51
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

Як повідомив журналістам Маттіас Варніг, який також очолює проект будівництва та експлуатації першої та другої ниток (Nord Stream AG), до складу нового консорціуму увійшли шість учасників: "Газпром", E.ON, BASF / Wintershall, OMV, Engie, Shell.

У "Газпрому" в консорціумі 51%. У решти партнерів по 10%, у Engie - 9%, розповів Варніг.

Він додав, що поки не вирішено питання про те, яка конфігурація партнерів будуватиме сухопутні відводи від нової магістралі.

Як повідомило агентству джерело в "Газпромі", це питання зараз є найбільш складним у переговорах партнерів по проекту.

Глава Wintershall Маріо Мерен пояснив журналістам, що питання про структуру інвесторів сухопутних відводів і в тому числі участі дочірньої трубопровідної компанії Wintershall Gascade залежить від консультацій з регулятором.

Потужність третьої і четвертої ниток "Північного потоку" складе 55 млрд кубометрів на додаток до вже наявних 55 млрд кубометрів.

Про плани будівництва двох нових ниток "Північного потоку" було оголошено на Петербурзькому економічному форумі в червні цього року. Очікується, що трубопровід допоможе відмовитися від транзиту газу через Україну після 2019 року. Проект оцінюється в € 9,9 млрд

Кінцевою точкою постачання газу за двома новими ниткам "Північного потоку" буде Німеччина. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.