"Добрий Путін" хоче зробити подарунок "зрадофілам" в Україні

Про погашення Росії $3 млрд могли домовитися за спиною українського Мінфіну

"Добрий Путін" хоче зробити подарунок "з…

Повідомляє depo.ua з посиланням на "ДС".

У Кремлі назвали свій варіант реструктуризації "боргу Януковича". Там пропонують Україні не гасити $ 3 млрд в грудні 2015 року, а виплачувати по $ 1 млрд протягом 2016-2018 років. "Ми зробили, на мій погляд, несподівану пропозицію нашим партнерам. Ми не просто погодилися реструктурувати український борг, а запропонували кращі умови, ніж від нас просив Міжнародний валютний фонд", - заявив президент Росії Володимир Путін. Щоравда, в українському Мінфіні стверджують, що ні про що подібне навіть не чули. "Безпосередньо міністерство не отримувало жодної інформації, тому зараз у нас немає коментарів з цього приводу", - заявили в прес-службі фінансового відомства.

Незважаючи на гадану вигідність пропозиції Кремля, далеко не факт, що Україна її прийме. По-перше, тоді б Росія отримала більш вигідні умови, ніж інші кредитори. І останнім це навряд чи сподобається, не кажучи вже про те, що це порушить умови випуску нових цінних паперів, які були запропоновані інвесторам. Нагадаємо, що всі кредитори окрім РФ погодилися на списання 20% основної суми боргу України та 4-річну відстрочку виплат. По-друге, укладення угоди з РФ на таких умовах суперечить самій суті боргової операції, яку проводив уряд (за інформацією Мінфіну, в її рамках Україна домоглася списання $ 3 млрд боргу і відтрочила на 4 роки виплати основної суми зобов'язань обсягом в $ 8,5 млрд, які мала провести до 2018 року). "Відстрочка виплат - одна з головних умов, на яких наполягав МВФ. І тепер ми так просто погодимося виплатити $ 3 млрд? Це зовсім нелогічно", - говорить керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій.

Проте останнє слово в цій ситуації все ж залишиться за Міжнародним валютним фондом. Якщо той вважатиме, що Україна може піти на поступки Росії, реструктуризація бондів Януковича відбудеться на умовах Кремля. Але рішення про це будуть приймати, напевно, не в нашому Мінфіні. "Швидше за все, Україна взагалі була не в курсі переговорів і не приймала в них участь. Не виключено, що є якась домовленість між Росією, МВФ, ЄС і США про те, що останні три сторони (або хтось із них) заплатять борг Москві за Україну, щоб вирішити проблему ", - припускає Олександр Паращій. До слова, всього місяць тому Володимир Путін досить прозоро натякав на такий сценарій. Тепер є ймовірність, що його буде реалізовано, це дасть фонду можливість не переписувати свої правила спеціально під Україну (згідно з нинішніми правилами МВФ, він не може кредитувати позичальників, що допустили дефолт за суверенними зобов'язаннями).

Ще донедавна в Москві категорично заявляли, що не підуть на компроміс і погрожували Києву судовими розглядами. "Чим пояснюється нинішнє рішення - сказати складно. Можливо, ризиком газового транзиту або відновленням військових дій на Донбасі", - відзначає директор аналітичного департаменту Альпарі Олександр Разуваєв. Але, цілком імовірно, що Кремль чудово обізнаний з тим, що Україна не погодиться на запропоновані умови. І все це лише красива міна при поганій грі. Можна не сумніватися, що найближчим часом російські політики та ЗМІ будуть упирати на те, що запропонована реструктуризація - це знак доброї волі. Мовляв, про яку війну і ненависть ви говорите, коли ми готові вам "прощати" борги. А в Україні, в соцмережах і на ток-шоу, буде багато розмов про зраду. Причому, не залежно від того, яке рішення прийме український Мінфін. Так що перед владою стоїть непросте завдання - швидко і виразно пояснити людям, чому ми не згодні на запропоновані умови, який варіант для нас є прийнятним і як саме Москва хоче "переграти" Київ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme