"Антонов" може запустити серійне виробництво "Мрії"

Держпідприємство "Антонов" розглядає можливість запуску серійного виробництва найбільшого в світі літака Ан-225 "Мрія"
Depo.Гроші
29 травня 2016 17:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявив перший віце-президент компанії Олександр Коцюба, передає  depo.ua з посиланням на "Дело".

"За скромними оцінками, створення і запуск такого літака в серійне виробництво оцінюється в 3-4 млрд доларів. Левову частку витрат займає підготовка виробництва, виготовлення оснащення, закупівля обладнання, сертифікація і випуск конструкторської документації", - повідомив Коцюба.

За його словами, певний інтерес до співпраці для виробництва літака є у китайських інвесторів, але їхніх можливостей недостатньо.

"Є певний інтерес з боку Китаю. Для них така сума цілком підйомна. Але поки це на рівні обговорення. "Мрія" цікава не тільки як унікальний комерційний перевізник. Такий літак прикрасить собою імідж будь-якої країни. Але для однієї компанії такі суми непомірно великі. Ми бачимо це як якийсь міждержавний проект", - пояснив віце-президент компанії.

Що стосується другого екземпляра літака, то за словами Коцюби, "технічно це можливо".

"У нас є все для складання планера - фюзеляж, крило, хвостове оперення. Але для побудови другого Ан-225 будуть потрібні значні кошти. Зовнішній вигляд літака практично не зміниться, але з точки зору техніки та інженерії це буде зовсім інший літак - з новітнім обладнанням і двигунами", - додав він.

Ан-225 "Мрія" - єдиний в світі літак, здатний транспортувати 169 тонн різнорідного за своїми характеристиками (вагою, розміром, несиметричноюплощині опорної поверхні і т.д.) вантажу.

Використання Ан-225 дозволило істотно зменшити вартість перевезення в порівнянні з доставкою цього вантажу двома літаками Ан-124-100 "Руслан".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші