"Американська Греція" опинилась у стані дефолту

Пуерто-Ріко допустила дефолт за борговими зобов'язаннями, не зумівши виплатити частину платежу кредиторам
Depo.Гроші
4 серпня 2015 07:30
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Державного банку розвитку Пуерто-Ріко, передає depo.ua з посиланням на РБК.

"Через відсутність виділених коштів на поточний фіскальний рік виплати не були повністю здійснені сьогодні", - вказав глава організації Мелба Акоста Фебо. Він зазначив, що Державна фінансова корпорація Пуерто-Ріко, яка відповідає за виплати за боргами, оплатила приблизно $628 тисяч з 58 мільйонів, які мали бути сплачені до 1 серпня.

У суботу, 1 серпня, держава пропустила виплату за боргами в розмірі $58 млн. 3 серпня влада Пуерто-Ріко визнала, що вони не має грошей для виконання своїх зобов'язань. Загальна заборгованість країни перед кредиторами складає понад $70 млрд.

На початку липня цього Пуерто-Ріко, яку ЗМІ охрестили "американської Грецією", вже опинялася на межі дефолту. Тоді держава в останній момент встигла провести виплати за облігаціями, забезпеченими загальної гарантією, у розмірі $ 645,2 млн. Тоді ж державна електрогенеруюча компанія Puerto Rico Electric Power Authority (PREPA) з $9 млрд боргів знайшла $415 млн для виплати кредиторам. Крім того, країна повернула банкам $265 млн, погасивши синдикований кредит обсягом $900 млн, виданий їй у минулому році.

Пуерто-Ріко має статус "неінкорпорованої організованої території" і перебуває в залежності від США. Верховна влада в країні належить американському Конгресу, при цьому держава володіє системою власного самоврядування.

Більше новин про економіку читайте у рубриці Гроші.depo.ua