Звідки береться пил і як його позбутися: 10 корисних порад

Щорічно в середньостатистичній однокімнатній квартирі осідає до 10 кг пилу, і підтримувати чистоту буває непросто. Однак деякі лайфхаки допоможуть виграти в цій боротьбі

Журналіст стрічки новин
Звідки береться пил і як його позбутися:…
Фото: Рixabay

Depo.ua з'ясував, звідки береться пил у квартирі і як з ним боротися. До речі, раніше ми писали, як почистити килим удома і не пошкодити його структуру.

Що таке пил і звідки він береться

Пил — тверді часточки діаметром до 0,1 мм. 70% пилу потрапляють у житла зовні — через вікна і вентиляцію, а 30% утворюються усередині приміщення: це відлущені часточки шкіри, шерсть домашніх тварин, пилок декоративних рослин і часточки ґрунту, продукти життєдіяльності комах. Багато пилу виникає і після ремонту. Отже, відповідь на запитання, звідки береться пил в закритому приміщенні, досить проста.

Але припадати пилом може і квартира без мешканців. Причина — процес розпаду речей. М'які меблі, килими, одяг та інший текстиль, а також газети і журнали поширюють пил, навіть якщо ними ніхто не користується.

Також є природні джерела виникнення пилу. Найбільшим вважається пустеля Сахара, крім цього, до цього долучаються вулкани, моря, океани і навіть комети. До того ж дрібні часточки здатні подолати сотні тисяч кілометрів і осідати в будинках, розташованих дуже далеко від місця їхньої появи.

Яка шкода пилу для організму

Пил шкодить організму

Від того, звідки береться пил, залежать його розмір і хімічний склад, а отже, і вплив на здоров'я. Великим часточкам властиво затримуватися в носі, а ось дрібні можуть потрапляти в бронхи й накопичуватися там. До складу пилу можуть входити канцерогени, фталати та свинець, які здатні викликати алергічну реакцію.

Органічний пил нешкідливий, але він переважно складається із часточок нашої шкіри, якими харчуються пилові кліщі. Їхні фекалії й статеві виділення містять білки та глікопротеїни, що можуть спричинити запальні реакції. Постійне перебування в забрудненому приміщенні може призвести до захворювань дихальних шляхів.

Як боротися з пилом у помешканні

Повністю від пилу позбутися не вдасться

Ті, хто цікавиться, звідки з'являється пил, хочуть також знайти спосіб позбутися від нього назавжди. На жаль, цього зробити неможливо, а ось зменшити його кількість — цілком реально. Для цього потрібно використовувати методи якісного прибирання.

✔️ Витирайте пил зверху донизу, щоб бруд із поверхонь вище не осідав на очищені місця.

✔️ Регулярно періть і вибивайте текстиль, якому властиво збирати й поширювати пил. Сюди належать штори, м'які меблі, постільна білизна. Також обробляйте ці вироби парою.

✔️ Щотижня пилососьте і витрушуйте килими, бо вони викидають пил назад у повітря, коли на них ступають.

✔️ Викиньте непотрібні речі. Щоб не дивуватися, звідки пил у квартирі навіть за умови постійного прибирання, потрібно регулярно робити інвентаризацію. На непотріб, себто старий одяг і предмети декору, пилу осідає найбільше.

✔️ Не чекайте, поки пилу стане багато. Краще прибирати щодня п'ять хвилин, аніж раз на тиждень позбуватися від шару пилу з меблів. Це допоможе уникнути проблеми його накопичення у важкодоступних місцях.

✔️ Сезонні предмети гардероба упаковуйте у вакуумні пакети — так вони не будуть накопичувати й виробляти пил.

✔️ Мийте або протирайте взуття вологою тканиною щоразу, коли приходите з вулиці.

✔️ Зволожуйте повітря в будинку. Хоч зимою вікна зачинені, та звідкись пил береться. Вся причина в сухому повітрі через опалення. В такому середовищі волосся стає ламким, а шкіра починає лущитися, тобто джерелом пилу стаємо ми самі.

✔️ Протирайте меблі полиролем, що містить антистатики і не дає пилу осідати. Але вологе прибирання робити, однак, потрібно.

✔️ Боротися з пилом допомагає також оцет. Залийте в пульверизатор 50-75 мл оцту, склянку води, додайте дві чайні ложки оливкової олії й декілька крапель будь-якої ефірної олії. Обробіть цим засобом меблі. Такий спрей також знищує неприємні запахи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme