ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Зрада з перемогою: Лікарку, що нахамила атовцю, вдруге звільнили, а його лікують безкоштовно

В червні цього року розгорівся скандал навколо Національного інституту раку – тамнешній спеціаліст, лікарка гематологічного відділення Ганна Губарева відмовила в пільговому лікуванні ветерану АТО і наговорила йому зайвого. Її звільнили за неетичну поведінку, але вчора стало відомо, що Губереву поновили в посаді

Depo.Життя
14 серпня 2018 14:00
ФОТО: depo.ua

Нагадаємо, на початку літа житель Кропивницького, ветеран АТО Віталій Драган звернувся до Національного інституту раку з діагнозом- лімфома Ходжкіна", (рак лімфатичної системи другої стадії) який йому поставили в листопаді 2017 року. Лікувався Віталій в Кіровоградському обласному онкодиспансері, пройшов вісім курсів хіміотерапії, але це не допомогло. Після цього він попрямував до Національного інституту раку, сподіваючись, що там йому запропонують альтернативне лікування.

Але не сталося як гадалося: за словами Віталія Драгана, лікарка – Ганна Губарева поставилася до нього не по-людськи. За словами атовця, вона написала перелік того, що треба буде зробити: повторна біопсія, нові знімки, хіміотерапія і сказала, що це буде коштувати не менше 200 тисяч гривень. Зазначила, що ефективніше було б зробити пересадку кісткового мозку, але це буде ще дорожче.

"Побачивши мою розгубленість, лікар сказала: "А ти думав, якщо ти атошнік, тебе будуть лікувати безкоштовно? Ні. Ніяких тобі пільг. Ви ж убивали братський народ". Я подумав, що не дочув. Але лікар з запалом продовжувала: "У вас же те ж саме, що було з афганцями. Але ті хоча б в талібів стріляли. А ви - в братній народ". Я їй нічого не відповів. В той момент впав у ступор - настільки був шокований її висловлюваннями. Мабуть. Відразу потрібно було піти до головлікаря. Але в той момент мені хотілося одного - якомога швидше звідти піти. Що я і зробив", - розказав він журналістам.

Детальнішу розповідь Віталія можно прочитати в статті: "Братскій народ убівал": Як онколога Губарєву звільнили за образу атовця"

Коли ця історія набула розголосу, лікарку звільнили з формулюванням "за неетичну поведінку". Про звільнення повідомила в Твіттері виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. "Лікар, яка відмовила ветерану АТО у лікуванні, вже звільнена. Дякую громадськості та народному депутату Оксані Корчинській за активну позицію на захист наших ветеранів", - написала вона.

Також Супрун запевнила, що прослідкує, аби Віталій Драган отримав необхідну допомогу.

І от, через два місяці стало відомо, що Ганну Губареву поновили на роботі, і тепер вона - секретар Комісії з питань етики при національному Інституті раку, яка відповідає за погодження проведення клінічних випробувань в Інституті. Про це повідомив Центр протидії корупції.

"Директор Інституту втиху не лише поновила її на посаді, а й зробила відповідальною за один з найприбутковіших напрямів – клінічні випробування в Інституті", – заявила член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

Кількість обурених дописів на "Фейсбуці" ще не сягнула десяти тисяч, коли Супрун знову повідомила про її звільнення. Вдруге.

"Одразу після викриття інциденту Губаревої з ветераном, її звільнили з обох посад, які вона на той час займала - лікаря та наукового співробітника. Але з 17.07.2018 року по 31.08.2018 року її було поновлено на науковій посаді, щоб дати змогу завершити наукову діяльність. Сьогодні з нею розірвали цей контракт достроково. Обурена тим фактом, що її взяли повторно, сподіваючись, що ніхто не помітить, і звільнили вдруге у результаті скандалу!" - йдеться в заяві в.о. міністра на "Фейсбуці".

Посадова особа, яка прийняла рішення про поновлення Губаревої на роботі, теж понесе покарання, повідомила Супрун.

Тим часом Віталій Драган отримує пільгове лікування. Він повідомив журналісту Depo.ua, що пройшов вже дві хіміотерапії в Національному інституті раку, хіміопрепарати були безкоштовними. Зараз він перебуває вдома, під наглядом спеціалістів місцевого госпіталю. Чи допомагає лікування і які подальші прогнози, знатиме після аналізів і ще деяких процедур наприкінці літа.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя