Опалення вишів у стилі 90-их: Чи роблять так само в Європі і США

Днями стало відомо, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка до 1 березня переходить на навчання екстерном, щоб не витрачатися на опалювання приміщень

Опалення вишів у стилі 90-их: Чи роблять…

За деякою інформацією, так само планує вчинити Львіський політех. До речі, він ще минулого року повідомляв, що заради економії студентів з лютого 2018 переведуть на дистанційне навчання. Як пояснив тоді проректор з навчально-виробничої роботи Національного університету "Львівська політехніка" Володимир Крайовський, рішення перевести усіх студентів на дистанційне навчання адміністрація університету прийняла через подорожчання газу та збільшення витрат на опалення. За його словами, взимку університету доведеться платити за газ на 40% більше, ніж торік.

В одеських вишах також заявили, що зимові канікули в них триватимуть до кінця лютого. За їхніми словами, це допоможе заощадити кошти на опаленні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Але саме звістка про те, що Київський національний університет переводить своїх студентів на навчання екстерном до 1 березня стала великою #зрадою. Щоправда, в офіційній заяві вишу про економію на опаленні нічого нема, дистанційне навчання обґрунтовано навчальними планами. Ніби, так і мало бути.

Екстерном (який соцмережі для зручності прозвали скасуванням навчання) багато хто був обурений, мовляв, дожилися, символ вищої освіти в Україні, один з символів Києва, який працював навіть під час боїв Революції гідності, не працює через холоди. А як же знання? А як потім здавати сесію? На основі якого матеріалу писати курсову роботі і диплом?

Та й за що платили шалені гроші батьки студентів, яким не пощастило вступити на бюджет?

Інші навпаки казали, що це на краще, бо студентам і викладачам не доведеться тинятися на холоді. Хто хоче вчитися – буде це робити і так, в зручний час в зручному місці, а хто не хоче, того необхідністю відвідувати пари нічому не навчиш.

Тим паче, що в університеті заявляють – це не в перший раз. Університет вже відправляв студентів вчитися дистанційно в попередні роки, тож ніякої #зради нема.

В коментарях пишуть, що така практика в КНУ триває вже третій рік, але суспільство помітило тільки зараз. І що наприкінці 90-х сесію екстерном складали у грудні, весь січень гуляли, а лютий-березень писали курсові та проходили практику. Корпуси тоді взагалі не опалювалися. Буремні 90-ті.

Проблеми з опаленням в попередні роки були і в інших вишів. Але навчання часто не припиняли. Ми не кажемо, що так і має бути. Просто констатуємо факт.

В грудні 2012 майже головні корпуси Ужгородського національного університету було відключено від опалення заради економії коштів. "Незважаючи на це, навчальний процес продовжується, триває екзаменаційна сесія. Відтак, студенти змушені складати іспити у зовсім холодних аудиторіях", - пишуть журналісти.

Також в грудні 2012 найбільші університети Волині: Східноєвропейський національний імені Лесі Українки та Луцький національний технічний університет закриваються на два місяці у зв'язку із відсутністю коштів на опалення. "Підготуватися нормально неможливо. У аудиторіях відносно тепло, а на історичному факультеті викладачі не заперечують, коли студенти сидять в куртках. Тому в нас справи кращі ніж в Луцькому технічному університеті", - розповідали студенти.

В жовтні 2016 залишився без опалення Державний університет у Дніпрі. Навчання не переривали, але скоротили пари на 20 хвилин, перерви - до 10 хвилин і початок занять був перенесений з 8:00 на 9:00. Згодом заняття усе ж скасували, бо температура в аудиторіях стала нижчою за +10.

В той же час і Чернігівський педуніверситет сидів без тепла, студенти навчалися в режимі консультативно-самостійної роботи.

Минулого року в українських вишів було дуже багато проблем з опаленням.

В листопаді 2017 поринув в холоднечу Університет митної справи і фінансів. Студенти навчалися в куртках, шарфах і рукавицях

В листопаді 2017 мерзли і студенти Національного аграрного університету. Як зазначали в студентському активі, опалення не було не тільки в аудиторіях, а й в гуртожитку.

А це вже про те, що відключати опалення може бути небезпечним для будівлі. Рік тому залишився без опалення Головний корпус Львівського аграрного університету. Почалося все з того, що задля економії газу систему опалення в університеті на зимові канікули відключали, однак після її запуску на початку тижня іржаві труби потріскалися, і довелося студентів переводити в інші корпуси.

Журналісти Depo.ua вирішили дізнатися, чи відправляють студентів взимку на дистанційне навчання заради економії на опаленні в вишах Європи і США. Інформацію ми отримували з перших вуст, від українців, які працюють або навчаються в цих вишах, а також місцевих жителів.

Ми опитали студентів і працівників Оксфорда і Кембріджа, Гарварда і Йелю, вишів Польщі, Німеччини і Словакії. Як виявилося, традиції економити на опаленні, відправляючи студентів на дистанційне навчання, в них нема. Принаймні, наші респонденти про таке не чули.

Наприклад, українки, які навчаються в Словаччині і Польщі повідомили, що в їхніх вишах і вишах їхніх знайомих такої практики нема.

Студенти вишів Німеччини мають право залишитися вдома через велику негоду, але опалення в учбових приміщеннях в холоди не вимикають.

Учбові приміщення Кембриджського університету (Велика Британія) дуже погано опалюють, в аудиторіях часто холодно, але на екстерн через це не переводять. "Я спитала в колег за межами Кембріджу і вони не чули про таке, - розповідає студентка Кембріджу Ольга.

Також вона зазначила, що в Англії часто економлять на опаленні в різних установах і приватних будинках, в будівлях часто бувають протяги і не всюди встановлено сучасні склопакети, тому буває дуже холодно.

Але місцеві жителі до цього холоду звикли і не дуже страждають.

В університетах США, так званій лізі плюща на опаленні за рахунок екстерну також ніхто не економить. "Гарвард і Єль ніколи не закривалися через сильні холоди. Якби комусь прийшла ідея не сплачувати опалення, а студентів перевести через це на дистанційку, це б ніхто серйозно не сприйняв".

В штатах, де сніг взимку – рідкість, буває "сніжний день", коли школи та університети на день або дні снігопадів закриваються. Але це, в основному, для того, щоб не піддавати небезпеці студентів, викладачів та учнів, яким доведеться діставатися місця навчання машиною по дорогах, які не встигають розчищати.

Дейн Стівс, колишній студент університету Орегона повідомив нам, що в них взагалі студенти обирають час навчання самі, а університет працює увесь рік.

Міністерство освіти і науки визнає, що у вишів не вистачає коштів на опалення, оскільки підвищилися тарифи і дало завдання "вивчити це питання у всіх вищих навчальних закладах". В КНУ наполягають, що студенти не "вимушено відпочивають", а "працюють самостійно".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme